Gmina Skoki została wyróżniona w prestiżowym konkursie „Innowacyjny Samorząd” wśród gmin miejsko – wiejskich za projekt: Samoobsługowy Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Skokach.

Organizatorem konkursu, po raz piaty był Serwis Samorządowy PAP a jego celem jest docenienie gmin, powiatów i województw za realizację nowatorskich projektów, mogących stać się inspiracją dla innych jednostek samorządu terytorialnego. Najlepszych wybiera Kapituła złożona z przedstawicieli redakcji, Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Związku Gmin Wiejskich RP, Związku Miast Polskich, Unii Miasteczek Polskich, Unii Metropolii Polskich, Związku Powiatów Polskich i Związku Województw RP.

28 maja podczas uroczystej konferencji nagrodę odebrał kierownik Referatu Ochrony Środowiska Urzędu Miasta i Gminy Skoki Krzysztof Mańka.

Szczegółowe wyniki dla całej Polski znajdą Państwo na stronie: https://samorzad.pap.pl/kategoria/aktualnosci/innowacyjny-samorzad-2024-wyniki-konkursu-wideo

Nad projektem samoobsługowego PSZOKu, czyli miejsca do którego każdy mieszkaniec naszej gminy objęty systemem gospodarki odpadami będzie mógł odstawić odpady o każdej dogodnej dla siebie porze od wielu miesięcy pracował sztab ludzi. Pod kierownictwem Krzysztofa Mańki działali nad tym zadaniem: Blanka Gaździak, Agata Ruta, Witold Bzdęga i Mateusz Gawkowski.

Teraz wchodzimy w fazę testową bezobsługowego PSZOKu. Zapraszamy chętnych mieszkańców aby się do nas zgłosili, przetestowali system i podzielili się z nami swoimi uwagami tak, abyśmy migli dopracować to zadanie jak najlepiej przed oddaniem go do użytkowania wszystkim mieszkańcom.

Osoby które chcą nam pomóc w fazie testowej prosimy o zgłaszanie się do Agaty Ruty na adres: a.ruta@gmina-skoki.pl

Z góry serdecznie dziękujemy.

zdjęcia: Foto/PAP Stach Leszczyński