O tym, że zaparkowanie samochodu w dużym mieście często zakrawa na cud wie każdy kierowca. Niestety problem ze znalezieniem miejsca dla samochodu coraz częściej mają także kierowcy w mniejszych miastach, a nawet miasteczkach takich jak Skoki.

Rozrastająca się infrastruktura sklepów i punktów gastronomicznych czy usługowych, ośrodek zdrowia, apteka, urząd, bank skupiona blisko siebie sprawia, że brakuje miejsc parkingowych dla klientów.

Jak wiemy, czytając liczne wpisy na mediach społecznościowych oraz z ustnych przekazów,  mieszkańcy chcą, aby w Skokach rozwijała się mała gastronomia z ogródkami na świeżym powietrzu.

Gmina Skoki podjęła działania, aby w związku z rozwojem usług nie brakowało miejsc postojowych. Bez Państwa zrozumienia jednak te działania nie odniosą skutku!

Parking przy Zakładzie Wodociągów i Kanalizacji w Skokach.

Wjazd oznaczony jest od ul. Jana Pawła II.  Przy wodociągach można zaparkować kilkadziesiąt samochodów. Zachęcamy do tego zarówno klientów, a zwłaszcza osoby które pracują w tym rejonie.

Parking przy Zakładzie Wodociągów i Kanalizacji w Skokach – fot. K. Stefaniak

Skockie targowisko

Zachęcamy do bezpiecznego parkowania odwiedzających punkty handlowe przy ul. Kościelnej w Skokach. Jest tam kilkadziesiąt miejsc parkingowych.

Targowisko – parking przy ul. Kościelnej w Skokach – fot. K. Stefaniak

Parking przy stacji PKP

Służy głownie osobom przesiadającym się do pociągu lub autobusów pracowniczych.

Parking przy PKP w Skokach, fot. K. Stefaniak


Apelujemy! Jeżeli zostawiasz auto na dłużej – jeździsz do pracy transportem zbiorowym korzystaj z w/w lokalizacji! Są to miejsca bezpieczne dla Twojego auta!