Skalę tragedii pożaru skockiego Morasia, który miał miejsce 11 maja pokazują zdjęcia z drona. Duży obszar łąk uległ całkowitemu spaleniu. 

Dzięki odwadze druhów z naszego OSP wspieranych przez jednostki PSP udało się zdusić ogień zanim ten zaczął stanowić realne zagrożenie dla miasta.

Burmistrz Miasta i Gminy Skoki składa wielkie podziękowania za błyskawiczną akcję dzięki której dziś nie czytamy o „Pożarze Skoków” lecz o „Pożarze Morasia”.

Przyroda na tym terenie z pewnością się odrodzi, wszystkich mieszkańców oraz turystów prosimy o ogromną ostrożność i rozwagę. Wyrzucone śmieci czy też niedopałek mogą spowodować ogromne straty o czym powinniśmy pamiętać mając na uwadze występującą na naszym terenie suszę hydrologiczną która będzie się pogłębiać wraz z nadchodzącymi miesiącami letnimi.

Tekst i zdjęcie Karol Kłos