Jak poprawnie segregować odpady? Jak ograniczyć powstawanie śmieci? Co zrobić z kartonikiem po soku? Na te pytania znają odpowiedź dzieci z grupy Tygryski II, z Przedszkola Samorządowego w Skokach.

„Czy wiecie, jak pomóc planecie?” to autorski program spotkań edukacyjnych pracowników Referatu Ochrony Środowiska z dziećmi uczęszczającymi do starszych grup przedszkolnych. Dotyczy on szeroko pojętych zagadnień z zakresu ochrony środowiska. Pierwsze spotkanie z tego cyklu, podczas którego omawiano temat segregacji odpadów, miało miejsce 19 października br.

Po wysłuchaniu książki „Kicia Kocia – Co z tymi śmieciami” i przeprowadzeniu krótkiej pogadanki, dzieci w praktyce podjęły temat segregacji odpadów. Plastikowe opakowania bez problemów umieszczały w żółtym worku, butelki szklane bezbłędnie pakowały do zielonego, a papier i makulatura również trafiały w odpowiednie miejsce.  

Dzieciom utrwalono wiedzę, że segregacja śmieci to jedna z czynności, dzięki którym człowiek ma istotny wpływ na otaczające go środowisko. Podczas spotkania hasło „nauka poprzez zabawę” sprawdziło się doskonale co widać na załączonych niżej zdjęciach: