Tradycyjnie już lechlińska filia Stowarzyszenia Edukacyjnego TĘCZA przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji Sprzątanie świata – Polska 2022. Uczniowie wraz z nauczycielami, zaopatrzeni w gumowe rękawiczki i worki, wyruszyli, aby posprzątać okolice szkoły i terenu wsi Lechlin.

Ponadto podjęliśmy też dodatkowe działania, aby mówić głośno o tym, że wszystkie śmieci, na całym świecie są nasze. Te porzucone przez człowieka w naturze i te posprzątane przez ludzi.

 W różny sposób przekazujemy naszym uczniom, że  w naszych działaniach nie chodzi o to, aby cały czas sprzątać, ale o to aby śmiecący przestali śmiecić. Dlatego też na zajęciach czytelniczych poznaliśmy książkę „Gdzieś daleko bajka EKO”, w której dawną świetność królestwa Zielencji przysłoniły sterty śmieci i stało się Niezielencją. Natomiast na zajęciach koła przyrodniczego uczniowie przypomnieli sobie zasady prawidłowej segregacji śmieci i wspólnie wykonali gazetkę na ten temat.

Mając na uwadze hasło tegorocznej kampanii że „Wszystkie śmieci są nasze”, zachęcamy wszystkich do czynnego udziału w sprzątaniu naszej planety promując przesłanie, aby nie śmiecić oraz segregować odpady.

Joanna Tomczak

galeria zdjęć przedstawia dzieci podczas akcji sprzątania świata: