Jedenaście par małżeńskich, które stanęło na ślubnym kobiercu w 1972 roku, obchodziło 50. lecie pożycia małżeńskiego, czyli „złotych godów”.

W restauracji „Moraś” jubilatów przywitali: Tadeusz Kłos – Burmistrz Miasta i Gminy Skoki oraz Joanna Wolicka – Przywarty – kierowniczka Urzędu Stanu Cywilnego w Skokach. Pary małżeńskie otrzymały z rąk burmistrza Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie nadane przez Prezydenta RP.

Otrzymali je: Genowefa i Mieczysław Grzegorzewscy ze Skoków, Elżbieta i Jan Hallasowie ze Skoków, Teresa i Władysław Kramerowie z Brzeźna, Krystyna i Kazimierz Mazurkowie z Łosińca, Halina i Jerzy Patelscy z Łosińca, Maria i Mikołaj Rogalińscy ze Skoków, Teresa i Julian Szymańscy ze Skoków, Barbara i Euzebiusz Szymczakowie z Jabłkowa, Anna i Szczepan Tyllowie ze Skoków, Leonia i Mieczysław Wełnicowie ze Skoków, Ewa i Leszek Wolniewiczowie ze Skoków.

Każda z par świętujących dziś jubileusz ma swoją wyjątkową i niepowtarzalną historię. Wasze małżeństwa to dowód wzajemnej miłości i zrozumienia, to wspaniały wzór mądrego życia i przykład, że nawet najcięższe obowiązki, gdy dźwiga się razem, stają się lżejsze. Swoją niezłomną postawą, miłością, cierpliwością, wzajemnym poszanowaniem i wytrwałością dajecie Państwo świadectwo tego, jak ogromna siła tkwi w rodzinie, która nie poddaje się w trudnych momentach, nie cofa się w chwilach słabości, ale pokonuje je, stając się dzięki temu trwalsza – mówiła do Jubilatów Joanna Wolicka – Przywarty. –

Zawierając małżeństwo byliście Państwo ludźmi bardzo młodymi. Na pewno nie bez obaw podejmowaliście decyzję o wspólnej drodze przez życie i wynikającej z tego faktu odpowiedzialności. Czasy, w których przyszło Wam budować własny dom, nie były łatwe ani ze względów politycznych, ani gospodarczych. Mimo wszystkich trudności z jakimi przyszło się Wam borykać, stworzyliście rodzinny dom, wychowaliście i wykształciliście dzieci, wielu z Was dochowało się wnuków a nawet prawnuków.

Wasz zapał i poczucie odpowiedzialności za rodzinę pozwoliły budować lepszą przyszłość zarówno dla najbliższych jak i dla lokalnej społeczności. (…) Pięćdziesiąt  wspólnie przeżytych lat to wspaniały przykład do naśladowania dla Waszych dzieci, wnuków i wszystkich młodych małżeństw.

Swoje gorące życzenia skierował do jubilatów burmistrz Tadeusz Kłos, który zaznaczył, iż z wieloma z nich chodzili wspólnie do szkoły, znają się z pracy zawodowej, działalności społecznej. Mimo trudnych niekiedy czasów zakładali swoje rodziny jednak w warunkach pokoju, a dziś sprawa bezpieczeństwa ich dzieci, wnucząt i prawnucząt jest czymś, co nie daje spokoju i możliwości przewidzenia przyszłości.

Na jubilatów czekał okolicznościowy „złoty” tort, okazałe bukiety róż oraz niezwykły koncert utalentowanej harfistki, która nie tylko pokazała grą swoje możliwości artystyczne, ale także opowiedział zebranym historię tego instrumentu oraz podstawowe zasady jego budowy i korzystania z niego. Artystka zachwyciła wykonaniem zarówno klasycznych utworów, jak i m.in. Leonarda Cohena, czy Stinga.

Były pamiątkowe zdjęcia, które otrzymają jubilaci.

Galeria zdjęć autorstwa Karoliny Stefaniak pokazuje Jubilatów i gości oraz dokumentuje przebieg uroczystości: