Rozwijając myśl z artykułu pt. „Mniej śmieci – więcej pamięci czyli EKOLOGIA na cmentarzu”, który opublikowaliśmy parę dni temu (link pod artykułem), informujemy, że z inicjatywy pracowników Referatu Ochrony Środowiska na wszystkich cmentarzach parafialnych na terenie gminy Skoki (tj. w Skokach, Lechlinie, Raczkowie i Rejowcu) ustawiono regały na znicze do ponownego użytku, tak zwane zniczodzielnie.

Osoby, które nie potrzebują już zniczy mogą je odstawić na półkę, a inni mogą je stamtąd nieodpłatnie zabrać i – po wymianie wkładu na nowy – ponownie wykorzystać. Ważne, żeby znicze, którymi chcemy się podzielić, były czyste i nieuszkodzone.

Proponowana idea to połączenie ekologii z ekonomią. Umożliwia wielokrotne używanie nieuszkodzonych i kompletnych osłon na znicze oraz przyczynia się do zmniejszenia ilości odpadów. Dodatkowo spowoduje oszczędności w naszych domowych budżetach.

Jednocześnie prosimy o zachowanie porządku – w przypadku, gdy na regale nie będzie już miejsca, znicz należy wrzucić do odpowiedniego pojemnika na odpady.