Spacerowanie to dobry sposób na dowiedzenie się więcej o okolicy, poprawienie sprawności fizycznej, ochronę środowiska i oszczędzenie pieniędzy.

Codzienne spacery naszych dzieci do szkoły poprawią niewątpliwie ich kondycję i  samopoczucie. Badania pokazują, że już 30 minut marszu dziennie widocznie poprawia jakość życia i pozwala sporo zaoszczędzić.
 

Ogólne zalety chodzenia pieszo:

  • zdrowie – regularne chodzenie może zmniejszyć ryzyko wielu problemów zdrowotnych, takich jak wieńcowa choroba serca, udar mózgu, nadciśnienie krwi, lęk i stres;
  • jakość życia – chodzenie pieszo może poprawić kontrolę wagi, wytrzymałość, energię, pewność siebie i długość życia;
  • wygoda – chodzić można w różne miejsca o jakiejkolwiek porze. Można zacząć iść wolno i delikatnie zwiększyć tempo;
  • koszt – chodzenie jest bezpłatne i nie wymaga odpowiedniego sprzętu.

Chodzenie piechotą do szkoły poprawia zdrowie Twojego dziecka i pozwala mu poruszać się niezależnie. Wzajemnie chodzenie dzieci do szkoły, które spotykają się po drodze zwiększ ich kontakty społeczne, jest ciekawe i fajne.

Jeśli droga jest za długa, by iść na piechotę, Twoje dziecko może być uprawnione do bezpłatnego transportu do szkoły. O czym pisaliśmy w artykule:

Zachęcamy także, póki sprzyja pogoda do dojeżdżania dziecka do szkoły na rowerze. O pozytywach tej aktywności można by się rozpisywać nawet więcej niż o chodzeniu.

Niebawem koło szkoły w Skokach staną kolejne stojaki na rowery.

A wiec pozwól dziecku na samodzielne dotarcie do szkoły. Ono zyska zdrowie, a Ty zaoszczędzisz pieniądze i czas, który spędzisz w samochodzie i stresu w korku przy szkole.

Jeśli jednak zdarzy Ci się podwieźć dziecko samochodem, zwłaszcza od strony Skoków, to pamiętaj:

  • Mamy blisko 200 miejsc parkingowych dostępnych na targowisku w Skokach, (ulica Kościelna). Twoje dziecko ma zaledwie 250 metrów do szkoły.
  • A od 1 września dotrze tam pieszo pokonując TYLKO 1 przejście dla pieszych.

Działając wspólnie, dbamy o zdrowie naszych dzieci oraz znacznie poprawimy komfort codziennego poruszania się po mieście. Oszczędzimy czas i środowisko.