logoW zdrowym ciele zdrowy duch! To hasło od trzech lat przyświeca projektom realizowanym przez Towarzystwo Wspierania Rodziny i Dziecka ALIA z Antoniewa, skierowanym do mieszkańców Gminy Skoki w wieku 50+ w ramach zadań publicznych realizowanych na zlecenie Gminy Skoki tzw. pożytek publiczny.

W ramach tego projektu i jego nowej edycji 2016 uczestnicy mogą brać udział w zajęciach gimnastycznych pilates dwa razy w tygodniu dzięki którym kształtują swoje ciało, czyniąc je zdrowym i silnym. Oprócz tego realizowane były i będą piesze wycieczki z kijkami nordic walking, które mają dwojaki charakter, z jednej strony zachęcają do aktywności fizycznej, a z drugiej zapoznają uczestników z najbliższą okolicą, pokazując jej walory przyrodniczo-kulturowe zgodnie z przysłowiem cudze chwalicie, swego nie znacie. Projekt dla 50+ w swym zakresie w 2015 posiadał elementy profilaktyki prozdrowotnej, a wiec wykłady i badania związane z poziomem cholesterolu i cukru we krwi, z badań tych skorzystało ponad 50 mieszkańców gminy Skoki, a 40 skonsultowało swoje nawyki żywieniowe z dietetykiem.

Co w tym roku?

wykladykijedietaA wiec podobnie, lecz jeszcze więcej. Zajęcia z pilatesu nadal będą się odbywać, ale tu niestety nie ma już wolnych miejsc, pojemność sali w której odbywają się ćwiczenia jest taka a nie inna. Bardzo serdecznie jednak zapraszamy na marsze nordic walking, których zaplanowano 8, szczegóły pierwszych 5 na plakacie. Oprócz tego poszerzymy część związaną w wykładami prozdrowotnymi, pięć spotkań w czterech tematach + badanie prób wątrobowych. Także spotkania z dietetykiem przejdą ewolucję. Pragniemy projektem objąć do 10 osób, których stan zdrowia pozwoli na przejście kuracji odchudzającej pod bacznym okiem dietetyka, na chętnych czekamy do 29 lutego.

UWAGA!!! Na wszystko zawsze trzeba się zapisać, zgodnie z wytycznymi na plakatach!

Cały program W zdrowym ciele zdrowy duch realizowany na zlecenie Gminy Skoki przez ALIĘ jest poszerzeniem bogatej oferty prozdrowotnej i profilaktycznej realizowanej przez Gminę Skoki dla mieszkańców. Informacje o akcjach pojawiać się będą w „Wiadomościach Skockich” i stronie internetowej, zachęcamy także do śledzenia profilu społecznościowego Gminy Skoki na Facebooku.

Podkreślić należy także fakt, iż Stowarzyszenie ALIA bardzo aktywnie działa w wielu płaszczyznach dla mieszkańców Gminy Skoki, a wszystko to dzięki prężnie działającemu Zarządowi pod kierownictwem jego Prezesa pana Antoniego Kasicy. Od lat organizuje on kolonie dla dzieci szczególnie potrzebujących pomocy oraz obecnie tytaniczny projekt pod nazwą Bank Żywności z którego pomocy korzysta ponad 700 mieszkańców naszej Gminy.

Galeria zdjęć: