23 czerwca 20118r. uczestnicy tęczowego pikniku pierwszy weekend wakacji spędzili aktywnie, rodzinnie i wesoło. A to za sprawą wielu atrakcji przygotowanych na ten dzień przez organizatorów – pracowników Stowarzyszenia Edukacyjnego Tęcza, trenerów Lokalnego Ośrodka Wiedzy i Edukacji na rzecz aktywizacji i edukacji osób dorosłych w gminie Skoki, członków warsztatów oraz głównego koordynatora festynu pani Danki Dobrzyckiej – Klimczak.

Celem przedsięwzięcia była integracja i promocja środowiska lokalnego, w tym szkoły i przedszkola oraz prezentacja wytworów i osiągnięć projektu LOWE. Przybyłych na sobotni piknik powitała pani prezes stowarzyszenia i dyrektor szkoły Sławomira Kędziora. Przedstawiła zaproszonych gości, wśród których znaleźli się: pan Grzegorz Owczarzak – Radny Powiatu, pani Maria Kozłowska –Radna Gminy, pani Małgorzata Florysiak -Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów, po czym zaprosiła do wspólnej zabawy.

W programie artystycznym podziwialiśmy występy uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Jabłkowie z filiami w Lechlinie i Rejowcu, występy dzieci z Przedszkola Publicznego „Tęczowa Łąka” w Jabłkowie z oddziałami w Łosińcu i Rejowcu. Rąbka tajemnic dotyczących technik walk wschodnich odkryli przed widzami uczniowie ze szkolnego kółka sztuk walki. Na tęczowej scenie pojawili się gościnnie śpiewacy chóru Harfa ze Skoków. Usłyszeliśmy ich w pięknych, patriotycznych utworach, które wyśpiewali pod dyrygenturą pana Antoniego Wiśniewskiego. Niewątpliwą atrakcją rodzinnego pikniku była prezentacja osiągnięć rocznej aktywizacji Lokalnego Ośrodka Wiedzy i Edukacji działającego przy Szkole Podstawowej w Jabłkowie. Pojawiły się stoiska z warsztatami twórczymi, na których prezentowano wyjątkowe i unikatowe wyroby uczestników poszczególnych edukacji. Zainteresowani mogli pod okiem trenerów wykonać własnoręcznie kartki z haftem matematycznym, wyszydełkować serwetkę, stworzyć dekoracje wypalane w drewnie lub skorzystać z usługi wizażysty. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko z degustacją pysznych i zdrowych wytworów warsztatu kulinarnego Smaki Świata.

Na deskach piknikowej sceny wystąpili aktorzy warsztatu teatralnego LOWE w przedstawieniu „Kopciuszek”, towarzyszyli im uczniowie szkolnego kółka tanecznego. Z podziwem przyglądano się treningowi Fit Babeczek, które pokazały jak dbać o zdrowie i zachować dobrą formę ciała i duszy przez cały rok. Miłe, sobotnie i rodzinne popołudnie uatrakcyjniła gościom loteria fantowa z nagrodami, a wśród nich nagroda główna – weekendowa wycieczka do Warszawy.

Milusińscy wzięli udział we wspólnych zabawach z paniami animatorkami, odważni udali się na przejażdżkę quadem, a na kolorowych, dmuchanych zamkach aktywnie spędzali czas najmłodsi piknikowicze. Wokół panowała miła atmosfera, rozprzestrzeniały się zapachy serwowanych słodkości i różnych pyszności, wszędzie było czuć i widać rozpoczynające się wakacje. Festyn zakończono zabawą taneczną pod chmurką. Piknik nie mógłby odbyć się bez ogromnej pomocy Sponsorów i Darczyńców, którym serdecznie dziękujemy za okazanie bezinteresownego wsparcia. To dzięki nim oraz organizatorom mogliśmy zapewnić dzieciom naszej szkoły i przedszkola oraz wszystkim przybyłym gościom popołudnie pełne radości i zabawy.

Anita Czechowska