100 osób 26 maja wyruszyło na trasę IV Rajdu Rowerowego Skocka 100, czyli 100 km rowerem po szosie. Łącznie przejechali 10 tyś km! A po co? Dla frajdy, dla zdrowia, dla endorfin, aby fajnie spędzić dzień.

Od trzech lat start i meta rajdu znajduje się na terenie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Antoniewie. A przygotowuje je Towarzystwo Wspierania Rodziny i Dziecka ALIA, bardzo prężnie działające na naszym terenie Stowarzyszenie.

Trasa rajdu od trzech lat jest niezmienna. Uczestnicy zgłaszali się do udziału deklarując średnią prędkość z jaką planują pokonać 100 km, tj. ok. 18-20 km, 25-28 km i powyżej 35 km. Z uwagi na przepisy Ruchu Drogowego uczestników podzielono na podgrupy. Wszyscy szczęśliwie przejechali trasę. Gratulujemy zwłaszcza tym, którzy przejechali w swoim życiu pierwsze 100 km. Brawo. Na kolarzy na mecie czekał posiłek regeneracyjny oraz certyfikat potwierdzający pokonanie 100 km rowerem. 

Impreza nie odbyłaby się gdyby nie sztab ludzi, którym chcemy podziękować.

W pierwszej kolejności Iwonie Grzegorzewskiej, dyrektorowi MOW w Antoniewie za udostępnienie terenu. Stowarzyszeniu ALIA za przygotowanie startu i mety, a w szczególności pani Barbarze Drewicz i Antoniemu Kasicy oraz państwu Marcie i Szymonowi Górnym. Dziękujemy Bartoszowi Seidlerowi oraz wychowankom MOW za przygotowanie grilla. Dziękujemy także przewodnikom tras: Tomaszowi Biegunowi, Jarosławowi Werblińskiemu, Mikołajowi Błażejewskiemu, Piotrowi Greli i Sławkowi Urbańskiemu.

Galeria zdjęć z rajdu: