130 osób wyruszyło spod skockiego Gimnazjum na VIII Terenowy Rajd Rowerowy z okazji Dnia Dziecka z metą w Indiańskiej Wiosce w Łopuchówku. Aby się posilić i rozpocząć gry i zabawy w rytm indiańskich bębnów uczestnicy rowerowej wycieczki musieli pokonać 17 km trasę, która co niektórym dała się w kość ;-). W rajdzie udział wzięły całe rodziny, od babć i dziadków, poprzez rodziców do dzieci, których było najwięcej. W rajdzie udział wzięły także dzieci ze świetlicy środowiskowej z Potrzanowa oraz młodzież z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Antoniewie.

Na mecie dorośli odpoczywali, a dzieci bawiły się pod opieką „czerwonoskórych” opiekunów. A więc było trochę wiedzy o życiu dawnych plemion indiańskich, tor przeszkód, gry i zabawy, strzelanie z łuku oraz taniec. Wszystko zakończyło losowanie nagród, nikt nie odjechał z pustymi rękoma.

Tegoroczny rajd dla dzieci podobnie jak wszystkie poprzednie zorganizowany został pod hasłem „Zachowaj Trzeźwy Umysł” i był w połowie finansowany ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Organizatorzy dziękuję także Jarosławowi Berendtowi za użyczenie samochodu, który czuwał nad bezpieczeństwem jego uczestników.

[Not a valid template]