Film:

Zanim na skockiej estradzie pojawiły się zespoły polskiej i światowej sławy, zachwycaliśmy się lokalnymi artystami. Podczas tegorocznego Święta Miasta i Gminy Skoki, 24 czerwca 2017, uroczyście zagrała Orkiestra Dęta skockiej OSP. Pod batutą kapelmistrza Artura Pokorzyńskiego, wielopokoleniowi muzycy zabrali nas w muzyczną, patriotyczno-rozrywkową podróż. W jej trakcie, za sprawą Grupy Artystycznej Skoczki, poszybowały w górę balony z logo 650-lecia miasta, podkreślające rangę Jubileuszu Miasta Skoki.

Skoczki po chwili opanowały estradę, czyniąc ją głośną, radosną i kolorową. Spośród „naszych” wystąpił ponadto młodzieżowy Side Effect ze znanymi i lubianymi przez publiczność utworami i Pracownik Rocku.  Ballady rockowe w wykonaniu zespołu wyróżniają go wśród innych o podobnym brzmieniu. Z zainteresowaniem słuchane były przez tłum fanów. Publiczność z powodzeniem rozbawił Kabaret Paranienormalni, w szczególności przesympatyczna Mariolka – wisieńka na kabaretowym torcie. Na Sylwię Grzeszczak musieliśmy poczekać nieco dłużej, ale było warto. Artystka zamieniła koncert w niezwykle emocjonujące wydarzenie. Widownia pozostała pod ogromnym wrażeniem.

Uczestnicy Święta, którzy zdecydowali się pozostać do końca imprezy, nie zawiedli się. Duet Backstage Acoustic zaskoczył zebranych charakterystycznym wokalem i świetnym brzmieniem „unplugged”.

Najmłodsi uczestnicy Święta Miasta mogli bez ograniczeń czasowych i finansowych korzystać z dostępnych urządzeń zabawowych, a nieco starsi wyostrzyć sokoli wzrok podczas zawodów strzeleckich zorganizowanych przez KBS w Skokach.

Ogłoszono także wyniki konkursu plastycznego pt.: „Moje miasto”. Wśród wyróżnionych znalazły się prace: Hanny Zaranek, Dagmary Futro, Laury Przybysz, Kacpra Woźnego, Eriki Andruszko i Agaty Nowickiej.

Wsparli nas finansowo: Kruszgeo – Wielkopolskie Kopalnie i PKO BP za pośrednictwem oddziału w Skokach. Rzeczowo natomiast OLPP – Baza nr 4 w Rejowcu. Dziękujemy!
Organizatorem imprezy była Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Skokach.

Galeria zdjęć z imprezy: Karolina Stefaniak i Ewa Hermann