22 czerwca 2022 w siedzibie Związku Międzygminnego „Puszcza Zielonka” w Murowanej Goślinie, miało miejsce uroczyste podpisanie umowy na realizację zadania „Budowa Strategicznej infrastruktury kanalizacyjnej na terenie gmin Związku Międzygminnego Puszcza Zielonka”.

Zakres inwestycji to budowa około 5 kilometrów sieci kanalizacji sanitarnej na terenie gmin Związku: Czerwonak, Murowana Goślina, Pobiedziska, Skoki oraz Swarzędz. Łączna wartość umowy to 6 412 985,73 zł brutto. Zakończenie realizacji przewiduje się na grudzień 2023 roku.

Realizacja zadania możliwa jest dzięki bezzwrotnemu dofinansowaniu w wysokości 4,75 miliona złotych w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych (Edycja 1).

W Skokach zrealizowany zostanie I etap sieci kanalizacji sanitarnej w ulicach Malinowa, Czereśniowa Brzoskwiniowa i część ulicy Tadeusza Kościuszki. (Zakres przedstawia załączona mapa poglądowa).

Łącznie w ramach I etapu wykonane zostanie ok. 1050mb kanalizacji sanitarnej d=200mm wraz z 62 szt. przyłączy o średnicy 160mm. Dodatkowo wykonana zostanie jedna przepompownia ścieków wraz z 110mb rurociągu tłocznego PE 90mm.