ZOBACZ_FILMJuż po raz czwarty w naszej gminie odbyła się uroczystość pod tytułem Skocka Gala Mistrzów, której organizatorem był Burmistrz Miasta i Gminy Skoki Tadeusz Kłos.

Uroczystość miała miejsce w Hali widowiskowo – sportowej przy Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Skokach. Uświetnili ją swoją obecnością min. tacy goście jak: I Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego pan Wojciech Jankowiak, Starosta Powiatu Wągrowieckiego pan Michał Piechocki.

Organizując tą imprezę Burmistrz chciał w sposób szczególny nagrodzić dzieci i młodzież z terenu naszej gminy za szczególne osiągnięcia w dziadzinie sportu, dyscyplin wiedzowych. Aby znaleźć się w gronie wyróżnionych należało wykazać się szczególnymi osiągnięciami. Bohaterowie tej uroczystości zdobywali zaszczytne laury w Polsce i Wielkopolsce. Byli też tacy, którzy mają już za sobą starty w imprezach międzynarodowych. Zdobywali medale mistrzostw szkoły, gminy, powiatu, rejonu oraz województwa, a także Polski lub byli bardzo blisko podium. Rozsławiali w ten sposób dobre imię Miasta i Gminy Skoki.

Wyróżnieni uczniowie zostali zaproszeni wraz ze swoimi rodzicami. Wręczenia nagród dokonywał Burmistrz na przemian z zaproszonymi gośćmi. Nagrodzeni zostali także nauczyciele pod opieką których wyróżniona młodzież odniosła swe sukcesy, oraz działacze sportowi.

Oto lista nagrodzonej młodzieży: Wiktoria Owczarzak, Maja Guner, Katarzyna Dziekan, Katarzyna Bejma, Aleksandra Samol, Paweł Dziekan, Piotr Dembiński, Sara Borowiak, Monika Lehmann, Marta Szmyra, Lilianna Zamecka, Sebastian Rosik, Mateusz Nowak, Filip Kujawa. Maja Witkowska, Jakub Pajączek, Jakub Liberski, Hanna Foińska, Sandra Kucz, Anita Dudek, Jagoda Węglarz, Magdalena Walkowska, Maja Łączyńska, Olga Szymańska, Monika Kasprzak, Paulina Bendyk, Marlena Kasprowska, Beata Rutkowska, Robert Dybowski, Jan Gorzycki, Emil Fischer, Magdalena Nowak, Bartłomiej Bejma, Małgorzata Kruczek, Dominika Kowalska, Weronika Saukens, Marta Guner, Adam Wylegalski, Łukasz Mroziński, Marta Kantorska, Anna Kujawa, Karolina Graczyk, Anna Berendt, Marlena Sobaszkiewicz, Olga Witecka, Mikołaj Wojtkowiak, Hubert Dudek, Artur Hagdan, Dawid Sroczyński, Łukasz Hatka, Roger Kuliński, Wojciech Cibail, Krzysztof Giersig, Damian Górczyński, Bartosz Korczak, Bartosz Marciniak, Radosław Modlibowski, Dominik Nowak, Paweł Rakowicz, Grzegorz Rakowski, Dariusz Bąkowski, Łukasz Kuczyński, Piotr Rakowski, Bartosz Rakowski, Anita Nowakowska, Sara Sobik, Wojciech Moliński, Adrian Kłosowski, Robert Lipczyński, Sebastian Seyda, Kacper Frąckowiak, Małgorzata Pietrzak, Joanna Błachowiak, Joanna Dereżyńska, Patrycja Lehmann, Jarosław Rutkowski, Tomasz Kawczyński, Urszula Wróblewska, Małgorzata Hauke, Joanna Maćkowiak, Izabela Witczak, Paulina Jankowska, Radosław Rakowicz, Arkadiusz Dereżyński, Tomasz Jarzębowski, Bartosz Kramer, Marta Koteras, Izabela Fidos i Łukasz Nowak.

Nagrodzeni nauczyciele: Krystyna Czajka, Katarzyna Dziel, Grażyna Kubiak, Danuta Kubicka, Grażyna Lubawa, Bartosz Seidler, Wioletta Molińska, Barbara Surdyk, Małgorzata Dudek, Renata Hamulczyk, Dorota Mrozińska, Magdalena Samol, Andrzej Surdyk, Wiesława Surdyk – Fertsch, Hanna Węglewska, Wiesław Nowak i Grzegorz Samol oraz działacze sportowi Mirosław Piechocki i Radosław Kujawa.

Wszyscy nagrodzeni dostali pamiątkowe dyplomy, książki, upominki oraz gadżety promocyjne Miasta i Gminy Skoki.

W tym roku po raz pierwszy nagrody zdecydował się ufundować także Starosta Powiatu Wągrowieckiego p. Michał Piechocki. Nagrody te zostały przyznane dwóm absolwentkom Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Skokach, które zdobyły w egzaminie kompetencyjnym kończącym szkołe podstawowa po 39 punktów na 40 możliwych, a były nimi Maja Guner oraz Katarzyna Dziekan.
Nagrodę starosty dostała także najlepsza absolwentka Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Skokach, która zdobyła w egzaminie końcowym 92 punkty na 100 możliwych Magdalena Nowak.

Niewątpliwym uatrakcyjnieniem tegorocznej Gali były występy w wykonaniu młodych uczniów Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Olgi Sławskiej – Lipczyńskiej w Poznaniu. Młodzi uczniowie zaprezentowali się czterokrotnie. Zgromadzeni w hali mogli zobaczyć Walc z baletu Sylwia do muzyki Leo Delibes, według choreografii Mirosława Różalskiego, Taniec Hiszpański z baletu ,, Jezioro łabędzie” do muzyki Piotra Czajkowskiego w choreografii Alicji Curujew, Taniec Jazzowy choreografii Moniki Gałęskiej oraz Tango o muzyki Astora Piazzola w wykonaniu duetu Irminy Kopaczyńskiej i Michała Barczaka według własnej choreografii.

Uroczystość przygotowali i poprowadzili podobnie jak w poprzednich latach Karolina Stefaniak i Wiesław Nowak.

Po uroczystej Gali odbył się dedykowany laureatom koncert znanego polskiego zespołu chip-chopowego Jeden Osiem L.

Na koncert mogli przyjść wszyscy lubiący ten rodzaj muzyki, Skocka hala gościła na koncercie ok. 700 osób.

UWAGA DWIE GALERIE!!!! (druga poniżej pierwszej)

KONCERT zespolu JEDEN OSIEM L

[iframe width=”640″ height=”360″ src=”https://www.youtube.com/embed/5AqUh4pIXv8?feature=player_detailpage” frameborder=”0″ allowfullscreen]