23 listopada w lechlińskiej filii Szkoły Podstawowej w Jabłkowie dzięki determinacji i zaangażowaniu rodzica naszego ucznia – Annie Perła, zrealizowano projekt Fundacji Teraz Wy z zakresu edukacji finansowej „Mały Prezes”.

Celem projektu było zwiększenie poziomu wiedzy z zakresu edukacji finansowej wśród naszych uczniów. Dzieci zdobyły wiedzę na temat ciekawych zawodów i dowiedziały się w jaki sposób zarabia się pieniądze.

Poprzez zabawę i działanie, uczniowie poznali i doświadczyli pracy policjantów, pracowników ośrodków ruchu drogowego, strażaków, leśników i kucharzy. Uczestnicy poznali wartość pieniądza i nauczyli się zarządzania własnym budżetem. Za wykonaną pracę dzieci otrzymały wynagrodzenie w Skockich Denarach, za które mogli dokonać zakupów w Sklepie Marzeń. 

Warsztaty edukacyjne przygotowane przez naszych gości były oszałamiające! Stanowiska wyposażone były w niezbędne sprzęty i materiały edukacyjne potrzebne do nauki zawodu. Uczniowie wykonywali czynności pod okiem fachowców/nauczycieli zawodu, po uprzednim instruktażu, z wielkim zaangażowaniem, ciekawością i skupieniem.

Wszystkich wspaniałości i atrakcji dzisiejszego projektu nie sposób wymienić. Jesteśmy zachwyceni! Mnóstwo wiedzy, moc pozytywnej energii, ogrom radości dla wszystkich uczestników warsztatów. Tego, co się działo w naszej lechlińskiej szkole, nie da się ot tak opowiedzieć słowami!

Dziękujemy Martynie Ditbrener za zorganizowanie i przeprowadzenie projektu oraz wszystkim gościom prezentującym zawody i sponsorom, którzy pomogli nam całe przedsięwzięcie przygotować:

  • Fundacja Teraz Wy
  • Komenda Powiatowa Policji w Wągrowcu
  • Państwowa Straż Pożarna w Wągrowcu
  • WORD Piła
  • Nadleśnictwo Durowo
  • Koło Gospodyń Wiejskich w Lechlinie
  • PHU DEKA TRADE
  • Miasto i Gmina Skoki

Jesteśmy pełni uznania dla Państwa zaangażowania i zrealizowanych działań dla naszych uczniów. Dziękujemy!

Joanna Tomczak

Galeria zdjęć z archiwum Tęczy: