Upalna sobota nie zachęcała do pójścia do biblioteki, a jednak…

Sporo rodzin pojawiło się w sali na piętrze, która 28 kwietnia 2012 r delikatnie zmieniła się w teatr goszcząc widzów na kolejnym spotkaniu z cyklu „Do Biblioteki z mamą i tatą”.

Mamę i tatę, siostrę i brata zaprosiliśmy do najpiękniejszego teatru świata. W spektaklu pt.: „Recepta na odwagę” zaprezentowali się aktorzy Teatru PROMYK z Poznania (nasi przyjaciele-artyści). Momentami baliśmy się trochę, a niektóre dzieci nawet bardziej niż trochę. Na szczęście była to tylko gra aktorska, a wilk , sowa i kruk z pozoru straszni okazali się tylko lalkami estradowymi. Aktorzy po zakończeniu przedstawienia pozwolili nawet dotknąć lalek, aby dzieci uwierzyły, że to naprawdę zwykłe kukły. A receptą na odwagę okazała się miłość Kicka do dziadka. Nauczyliśmy się także piosenki o odwadze i wspólnie z aktorami śpiewaliśmy. Spektakl wpisał się w ramy kampanii profilaktycznej POSTAW NA RODZINĘ. Kampania co prawda dopiero oficjalnie rozpocznie się od maja, Biblioteka nieco wyprzedziła kampanijny start.

Na kolejne spotkanie z cyklu „ Do Biblioteki z mamą i tatą” zapraszamy 25 maja 2012 roku na godz. 17,00. Szczegóły w Bibliotece.