Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Skokach jest organizatorem wypoczynku dla dzieci od niespełna dziesięciu lat. Każdorazowo dba o to, aby program wakacyjny dobrany był odpowiednio do wieku i zainteresowań najmłodszych, a kadra realizowała go z zapałem i radością.

Letnia biblioteka otworzyła swe podwoje dla wszystkich spragnionych atrakcyjnego wypoczynku pełnego przygód, zdobywania wiedzy i rozwijania aktywności fizycznej. Z letnich atrakcji skorzystało 629 osób. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Skokach zrealizowała w okresie lipca i sierpnia dwa projekty: „Lato z Biblioteką 2016″ i ” Wakacyjna biblioteka”. Pierwszy dotyczył dwóch turnusów wyjazdowych w formie półkolonii dla 150 dzieci i dofinansowany został w formie darowizny przez Fundację Banku PKO BP z siedzibą w Warszawie. Drugi – stacjonarny i z wyjazdami jednodniowymi do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie i do Afrykarium we Wrocławiu. Działania stacjonarne dotyczyły między innymi: poznania sztuk walki Judo i Capoeira, stoczenia Bitwy pod Grunwaldem, nauki tańca nowoczesnego i zumby, kina, ukraińskiej sztuki ludowej, gier planszowych, przygód z Krainą Lodu i Star Wars.

BIBLIOMALUCHY I BIBLIOSTARSZAKI NA WAKACJACH 11-15 lipca i 1-5 sierpnia

Sto pięćdziesięcioro uczestników w wieku 5+, zaangażowani opiekunowie, czujne oko ratownika medycznego i fotografa w jednym, dziesięć  dni wspólnych przygód, słońce i deszcz, „wypasiony” autokar, książka na dzień dobry i na do widzenia – LATO Z BIBLIOTEKĄ 2016.

Poznajemy najbliższą okolicę – czyli Wągrowiec z perspektywy pokładu Elizabeth. Dzieci poznały faunę i florę jeziora Durowskiego, dowiedziały się czym zajmuje się kapitan i jak uratować z wody kapelusz Zuzi. W „Wesołej mince” nie brakowało uśmiechniętych minek. Podczas filmu „Księga Dżungli” w kinie MDK dzieci trzymały kciuki za Mowgliego, a także uczyły się o prawach i zasadach, a „ Epoka Lodowcowa” była naprawdę mocnym uderzeniem, natomiast w świat magiczny wprowadził całą grupę „Bardzo Fajny Gigant”.  Desery w Willisch Cafe były słodkim podsumowaniem filmowych dni.

W zdrowym ciele, zdrowy duch – czyli aktywnie bardzo w Pyrland Parku Linowym. Mali turyści z powodzeniem próbowali swoich sił w zabawach wymagających utrzymania równowagi i zręczności. Trasa dziecięca z tyrolką była doskonałym startem do prawdziwej wspinaczki. Egzamin podstawowy zdali wszyscy uczestnicy półkolonii. Mało kto podejrzewałby grupę o tak mistrzowską grę w kręgle, atrakcyjne okazały się również szalone akrobacje w Szkole Artystyczno-Akrobatycznej w Poznaniu.

INEA Stadion, czyli „Kolejorz” od kulis. Szatnie piłkarzy, trybuny dla VIP – ów, największe telebimy w Europie, soczysta zieleń murawy, żarówki po 1200 złotych każda, czterdzieści trzy tysiące miejsc siedzących – wszystko to mogli obejrzeć mali fani poznańskiego Lecha. Dodatkową atrakcją był Koziołek w roli stadionowego przewodnika.

Wsi spokojna – warsztaty piekarskie i stolarskie w ArtZagrodzie. Właściciele Zagrody zapewnili maksimum atrakcji. Było wspólne zarabianie ciasta, wypiek drożdżówek, wyplatanie wiklinowych doniczek i  podstawy stolarki, a także kiełbaski z ogniska.  Bez znajomości czterech rodzajów zbóż nikt nie mógł opuścić magicznego domu. Bilety wyjścia z powodzeniem otrzymały wszystkie dzieci.

Dwa ostatnie piątki „Lata z Biblioteką” były podsumowaniem i swoistym egzaminem z całego turnusu. Dzieci poradziły sobie znakomicie z rozwiązaniem zadań tematycznie związanych z wypoczynkiem.  Małym i dużym życzymy słońca i zapraszamy do biblioteki każdego dnia. E. S.

Galeria zdjęć:

[Not a valid template]