„Kochany Mikołaju, wiem że to niełatwo, lecz przynieś niewidomym dzieciom takie światło…” tymi słowami Weronika Blados, uczennica klasy IV Szkoły Podstawowej w Rejowcu, rozpoczęła ostatnie już w tym roku spotkanie z wierszami Emilii Waśniowskiej. W piątkowe popołudnie, 2 grudnia, o tytuł „najlepszego recytującego”, w III Turnieju Recytatorskim „Głosem Dziecka”, rywalizowali uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych z terenu naszej gminy. Tak jak w przypadku ich poprzedników, przedszkolaków i uczniów klas 1-3, rywalizacja była zacięta. Spośród 25 uczestników jury w składzie: Elżbieta Drygas, Jerzy Hamerski oraz Grzegorz Ociepka wyłoniło 4 laureatów oraz przyznało 3 wyróżnienia.

Zdaniem jury najlepszą wśród recytujących okazała się Weronika Sydow ze Szkoły Podstawowej w Lechlinie. Miejsce II zajęła Eliza Załęska ze Szkoły Podstawowej w Skokach, a miejsce III ex aequo Weronika Konowalska ze Szkoła Podstawowej w Jabłkowie i Wiktoria Podolska ze Szkoły Podstawowej w Lechlinie. Wśród wyróżnionych znaleźli się Daria Sonenberg, Patrycja Stożek oraz Andrzej Inda.

Laureaci turnieju i wszyscy jego uczestnicy obdarowani zostali przez organizatora książkami oraz pamiątkowymi dyplomami. Rodzicom, nauczycielom oraz opiekunom recytujący zafundowali dawkę liryzmu i skłonili ich do refleksji i zadumy.

Wszystkim obecnym wieczór umilił występ Grupy „ROZWESOŁKI” z Rejowca.

Choć to już koniec tegorocznych spotkań z poezją i każdy z nas myślami krąży już przy zbliżających się świętach wierzę, że poezja gościć będzie w naszych sercach i zgromadzi nas wszystkich znów za rok.