Skąd i po co wróbel na głowie pisarki? Co on tam robi? „Wydziobuje robaki z włosów!” – zgaduje chłopczyk, jedno z wielu dzieci przybyłych na spotkanie z autorką książek dla dzieci, panią Roksaną Jędrzejewską-Wróbel, które miało miejsce 3 marca 2011 r., w sali Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Skoki.

 Wróbel nie był prawdziwy, narysowała go na portreciku pisarki, nawiązując do nazwiska pani Roksany, jej przyjaciółka, ilustratorka książek. Siedział na głowie i dziobał, ale to nie robale wyciągał z głowy, ale pomysły na napisanie kolejnych książek. Można chyba, idąc na kompromis, powiedzieć, że to takie robaczki – pomysły przekształcające się z czasem w książki, podobnie jak z larw powstają motyle. Jednak o swoich książkach pani Roksana wolała zdecydowanie mówić: „moje dzieci”. Swoich dzieci, prywatnych ma troje, a tych książkowych zdecydowanie więcej. O niektórych z nich opowiedziała na spotkaniu. Przedstawiła nam swojego synka – „Gęboluda” oraz córeczki: „Królewnę”, „Maleńkie królestwo królewny Aurelki”, trzy części przesympatycznej „Florki” oraz inne swoje dzieci. Dzięki opowieściom pisarki dzieci dowiedziały się o wielu ważnych sprawach, np. o tym że warto być dobrym i że przyjaźń jest bezcenna.

 Po spotkaniu każdy mógł sobie kupić na własność jakąś książeczkę pani Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel. Ci, którzy z różnych względów tego nie uczynili, mogą je wypożyczyć w naszej bibliotece. Serdecznie zapraszamy!!!

 Dziękujemy dyrekcji oraz wychowawcom z Przedszkola im. Kubusia Puchatka w Skokach, z Przedszkola w Jabłkowie, w Rejowcu Poznańskim i w Łopuchowie za to, że zechcieli przyprowadzić do nas dzieci na to niecodzienne spotkanie.

roksana

roksana_2

roksana_4

roksana_5

roksana_7

roksana_8