Zmieniona formuła koncertu noworocznego okazała się bardzo trafioną. Muzyczna odyseja do krainy polskich przebojów festiwalowych była nie tylko refleksyjną, ale również zabawną, pełną dobrych emocji i pozytywnej energii podróżą.

Najbardziej rozpoznawalne utwory rodem z Opola i z Sopotu wykonali, 12 stycznia 2023, śpiewacy operetkowi i operowi poznańskich teatrów. I tak: Anna Michalak, Sławomir Olgierd Kramm, Tomasz Raczkiewicz i Klaudiusz Kapłon dokonali artystycznej metamorfozy.

Niemalże do każdej piosenki dobrali stroje według własnej koncepcji, aby jak najbardziej finezyjnie oddać klimat śpiewanych przebojów. Kokieterii dodała rewia taneczna w wykonaniu „Królowych tańca”. Dziewczęta zadziwiały talentem i „kusiły” wdziękami.

Ponad 300 osób na widowni nie szczędziło braw dla artystycznych prezentacji. Sympatię widzów zyskał ponadto prowadzący koncert Mariusz Kwaśniewski, niegdyś dziennikarz muzyczny Radia Merkury. Głos pana Mariusza i anegdoty festiwalowe uatrakcyjniły ponad półtoragodzinny koncert.

Galeria zdjęć z koncertu autorstwa Kingi Lubawej: