Przedświąteczne spotkania seniorskie są okazją do integrowania się wcześniej urodzonych podczas wspólnego posiłku i tradycyjnego kolędowania.

Ten magiczny czas jest niezwykle ważny dla osób starszych. Dla niektórych z nich to jedyna kolacja świąteczna w roku. W cudnym wnętrzu Gościńca Winnicy, 15 grudnia 2022, dla licznej, 250 osobowej grupy seniorów, wystąpiła grupa wokalna „Partita”.

Jak na młodzież w jej wieku przystało, wykonawcy: Anna Pietrzak, Ludmiła Zamojska, Bronisław Kornaus i Andrzej Frajndt rozśpiewali uczestników, w rytmie znanych utworów. Zagościły kolędy i pastorałki, a także repertuar własny zespołu. Były wspomnienia z młodości, anegdoty i plany na przyszłość. Kto jak kto, ale właśnie skoccy seniorzy mają ich najwięcej. Oby tylko zdrowie dopisało, o resztę się nie martwimy – przyznali jednogłośnie. Spełnienia marzeń, w nieustającym zdrowiu i wszelkiej aktywności, życzymy Państwu.

Na kolację serwowano potrawy wigilijne, na deser ciasto piernikowe.
Pełne optymizmu i bardzo serdeczne życzenia złożył seniorom Burmistrz Miasta i Gminy Skoki, Tadeusz Kłos. Włodarz przekazał zebranym kalendarze na 2023.

Siankiem pod obrus podzieliła się z przybyłymi wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Gminy Skoki, Wiesława Surdyk-Fertsch. Wśród gości nie zabrakło przewodniczącego tejże rady, Zbigniewa Kujawy oraz pań: Blanki Gaździak i Anny Kałek-Wituckiej pełniących odpowiednio funkcje sekretarza i skarbnika Gminy Skoki.

Wydarzenie „Z kolędą do seniorów”, podobnie jak „Mikołajki” zostało wspófinansowane, za pośrednictwem LGD „7 Ryb”, przez Unię Europejską ze środków Funduszu Rybackiego i Morskiego, w ramach Programu Operacyjnego Rybactwo i Morze za pośrednictwem Stowarzyszenia Lokalna Grupa Rybacka 7 RYB. Organizatorem działań była Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Skokach.

Galeria zdjęć z Wigilii poniżej autorstwa Kingi Lubawej: