14 października w kościele pod wezwaniem Świętego Mikołaja Biskupa w Skokach odbył się koncert w ramach Muzycznej Jesieni w Puszczy Zielonce, corocznym cyklu koncertów w świątyniach Szlaku Kościołów Drewnianych Puszczy Zielonki.

Koncert w Skokach wieńczył tegoroczną edycję, przypomnijmy tylko, że w tym roku odbyły się 2 koncerty: 3 września w kościele w Owińskach gdzie wystąpił Janusz Radek oraz 9 października w kościele w Wierzenicy swój koncert miał Stanisław Soyka.

Związek Międzygminny Puszcza Zielonka, organizator tych wydarzeń stara się, aby każdy z tych koncertów był niepowtarzalny i wpasował się w charakter miejsca w jakim się odbywa.

Moja dusza śpiewa poprzez Harfę
a Harfa śpiewa poprzez mnie.
Nie jesteśmy już nigdy dwoje, lecz jedno.

Te słowa znajdują się na stronie internetowej Harfisty Michała Zatora, który wystąpił na koncercie w Skokach.

Najprawdopodobniej to jedyny harfista w Polsce i jeden z niewielu na świecie, który wykonuje na harfie autorski repertuar akompaniując sobie do śpiewu. Wielokrotnie zapraszany do współpracy przez polskie filharmonie.

Półfinalista 5 edycji programu Mam Talent. Stypendysta Ministra Kultury, Stypendysta Marszałka Wielkopolski. W swoim repertuarze posiada kompozycje klasyczne i autorskie.

W pracy pomaga mu rzetelne wykształcenie otrzymane na Akademii Muzycznej w Poznaniu, która ukończył z wyróżnieniem.

Organizatorzy serdecznie dziękują za współpracę księdzu proboszczowi Karolowi Kaczorowi.

Pod spodem galeria z koncertu zdjęć autorstwa Sławomira Wąchała: