Mikołajkowe świętowanie z Biblioteką, zwieńczone zostało spektaklem teatralnym w wykonaniu aktorów: Iwony Fijałkowskiej i Grzegorza Ociepki.

Sztuka wpisała się idealnie w przedświąteczny klimat, a jej emocjonalny i edukacyjny wydźwięk spodobał się zarówno dzieciom jak i dorosłym. Aktorzy znakomicie odegrali role lalek: grzecznej Zosi i urwisa Stasia. Kulminacyjnym momentem było odnalezienie, przy pomocy widzów, złotego dzwonka świętego Mikołaja.

Poczciwy gwiazdor sprawdzał grzeczność publiczności, a następnie pozował do wspólnych z dziećmi zdjęć. Fotografie wysłane zostały rodzicom do rodzinnych albumów. Publicznie prezentujemy zdjęcia grupowe. Za kilka sobót i niedziel, spędzonych z Wami dzieci, w magicznej atmosferze serdecznie dziękujemy. To był niezapomniany czas.
W Mikołajkach zorganizowanych przez Bibliotekę uczestniczyło, od 4 grudnia, ponad 400 dzieci!

Zdjęcia autorstwa Kingi Lubawej przedstawiają artystów na scenie, lalki, Świętego Mikołaja oraz dzieci na widowni.