Po roku przerwy, seniorzy skockiej gminy, tradycyjnie świętowali w urokliwym wnętrzu Gościńca Winnica w Sławicy. Delektowali się najpierw muzyką, potem kolacją. Uroczystość odbyła się 14 grudnia 2021.

Spotkanie przedświąteczne, niezwykle wyczekiwane, było dla wcześniej urodzonych mieszkańców, radosnym wytchnieniem od codzienności. Na taki oddech czekali bardzo długo, decydując się spędzić wspólnie uroczysty czas.

A w Winnicy…Serwowano najpierw ucztę duchową. Składały się na nią wyjątkowe utwory klasyczne i świąteczne zagrane przez muzyków z Castle Brass, Zespołu Instrumentów Dętych Blaszanych Zamku Kórnickiego. Panowie o niezwykle zdolnych ustach (to one są źródłem dźwięków) zagrali na dwóch trąbkach, rogu, puzonie i tubie.

Salę wypełniły cudowne brzmienia, które widzowie dopełnili śpiewem chóralnym. Dodatkiem specjalnym do koncertu instrumentalistów był głos solisty Teatru Wielkiego w Poznaniu, barytona Jaromira Trafankowskiego. Profesor nie tylko oczarował wokalem, ale również zachwycił nietuzinkową grą aktorską. Owacjom nie było końca.

Niespodzianką był voucher ufundowany przez Sławomira Heinrychowskiego pierwszego klarnecistę w Orkiestrze Teatru Wielkiego w Poznaniu, właściciela przystani kajakowej w Potrzanowie. Szczęśliwcy, którzy rozpoznali tytuł konkursowej opery, będą mogli skorzystać z wodnych atrakcji.

Pani Wiesława Surdyk-Fertsch przekazała zebranym sianko pod wigilijny obrus.
Całości dopełniły upominki. Każdy z gości otrzymał zapachową świecę sojową i kalendarz wraz z życzeniami od Burmistrza Miasta i Gminy Skoki. Pan Burmistrz zaakcentował swoją więź z seniorami, zapewniając o wyrazach sympatii. Życzył gościom przede wszystkim zdrowia i radości.

Zdjęcia autorstwa Kingi Lubawej przestawiają występujących artystów oraz uczestników wigilijnego spotkania wewnątrz Gościńca Winnica: