Rogozińskie Centrum Kultury wraz z Zespołem Śpiewaczym „Przemysław II” zaprosiło Emerycki Zespół Śpiewaczy „Harfa” na XI Przegląd Amatorskiej Twórczości Zespołów Śpiewaczych. Przegląd, któremu przyświecało hasło „Dopóki czas nam sprzyja” odbył się 22 września br. w sali Ośrodka Kultury w Rogoźnie, a jego celem była- własna prezentacja dorobku- doskonalenie umiejętności- popularyzacja muzyki biesiadnej i rozrywkowej – wymiana doświadczeń i nawiązywanie kontaktów- promocja Rogozińskiego Centrum Kultury i Gminy Rogoźno- integracja zespołów i osób muzykujących.

Przegląd został otwarty przez Burmistrza Rogoźna Romana Szuberskiego w asyście dyrektora  Rogozińskiego Centrum Kultury Marcina Matuszewskiego oraz prezesa Zespołu Śpiewaczego „Przemysław II”  Teresy Kruger.  Burmistrz Roman Szuberski  nadmienił w słowach inaugurujących Przegląd iż Rogoźno od dwóch dni „muzyką stoi”, ponieważ w sobotę odbył się Przegląd Orkiestr Dętych, a dzisiaj ma miejsce Przegląd Zespołów Śpiewaczych- wśród orkiestr  prezentujących się pierwszego dnia wystąpił min. zespół skockiej Strażackiej Orkiestry Dętej.

Imprezę zainaugurował gospodarz spotkania Zespół Śpiewaczy „Przemysław II” z Rogoźna pod kierownictwem Ireneusza Mazurka, który akompaniował na instrumentach klawiszowych. Chórem Mieszanym „Echo” z Rogoźna dyrygował Józef Zarembski. Zespół „Goślińskie Chabry” poprowadził Marcin Matuszewski- dyrektor Ośrodka Kultury w Rogoźnie. Oprócz wymienionych zespołów  wystąpiły jeszcze „Gościnianki” z Gościejewa i „Rożnowianie” z Rożnowa. Kaczory reprezentowane były przez Zespół „Sonata”, a Rogoźno jeszcze przez Chór Kameralny. Z Budzynia przyjechał „Złoty Liść”, a  Chodzież reprezentowana była przez męski duet „JanBoys”.

Podczas ich występów bawiliśmy się w odgadywanie różnych biesiadnych piosenek. Mistrzami w odgadywaniu z „Harfy” zostali : Barbara Tokarska, Małgorzata Florysiak oraz Jasio Przykucki.

Emerycki Zespół Śpiewaczy „Harfa” pod batutą Antoniego Wiśniewskiego zaśpiewał następujące utwory:
– „Gdybym miał gitarę”,
– „Tu jest Twoje miejsce” – „Casablanka”,
– „Mój koń”,
– „Winobranie”.

Po zakończeniu prezentacji Zespoły otrzymały dyplomy oraz okolicznościowe  statuetki, które wręczyli ; dyrektor Rogozińskiego Centrum Kultury oraz  Pani Teresa Kruger.

Na zakończenie, przed zabawą taneczną o godzinie 20:00 byliśmy zauroczeni pięknym śpiewem pieśni operetkowych oraz arii operowych w wykonaniu Marty Matuszewskiej – siostry Marcina Matuszewskiego- dyrektora RCK .

Powróciliśmy późnym wieczorem z myślą o wtorkowym ( 8 października) czczeniu 40 Rocznicy powstania  Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w naszej gminie.

Na podstawie informacji przekazanych przez członków Zespołu „Harfa”
Edmund Lubawy