19 listopada Sala Biblioteki w Skokach zamieniła się w prawdziwą Wyspę Bergamuta. Nie było wprawdzie osła, którego mrówka niosła ani kury samograjki, ale pojawiło się trzydzieścioro bardzo zdolnych i odważnych dzieci, które zdecydowały się wziąć udział w II Turnieju Recytatorskim Głosem Dziecka. Jan Brzechwa, którego wiersze recytowali młodzi miłośnicy poezji, z pewnością uśmiechał się „z góry” widząc zapał i talenty recytatorskie dzieci.

Wszyscy uczestnicy świetnie przygotowali się do swoich występów. W najdrobniejszych szczegółach zadbali nawet o swoje stroje, podkreślając charakter prezentowanego wiersza. Na wielkie uznanie zasłużyła mała Patrycja przebrana za pomidora, Maja w oryginalnym „stroju” pudełka zapałek czy Adrian w jednym bucie, recytujący „Lenia”. Jury, w składzie p. W. Pogodzińska, p. I. Kasica i p. I. Migasiewicz, zdecydowało obdarować każdego uczestnika pamiątkowym dyplomem i książką. Szczególne wyróżnienia przyznali zaś:

  • Martynie Kujawie (I miejsce)
  • Weronice Konowalskiej (II miejsce)
  • Elizie Załęskiej (II miejsce)
  • Weronice Blados (III miejsce)
  • Andrzejowi Inda (III miesce)
  • Adrianowi Połczyńskiemu (Wyróżnienie)

Na każdego uczestnika Turnieju czekała też słodka niespodzianka, przygotowana przez Karczmę Kołodziej. Prawdziwą gwiazdą wieczoru była natomiast znana piosenkarka dla dzieci, Tia Maria z zespołem, który porwał całą publiczność  do tańca i wspólnego śpiewu.

Z powodu ogromnej liczby chętnych, II Turniej Recytatorski Głosem Dziecka podzielono na trzy części. 19 listopada wzięły udział dzieci szkolne z klas 1 – 3,  w następny piątek wiersze Brzechwy prezentować będą przedszkolaki a w kolejny, 3 grudnia – najstarsza grupa; z klas 4 – 6.

Do zobaczenia!