21-ego grudnia skoccy seniorzy po raz kolejny mięli okazję uczestniczyć w wigilii organizowanej przez Bibliotekę Publiczną, jednak już po wejściu do sali na piętrze wiedzieli, że tegoroczne spotkanie będzie niezapomniane.

Sala oświetlona jedynie nikłym blaskiem świec i lampkami błyszczącymi bielą na choince sięgającej sufitu, nastrojowa muzyka płynąca z pianina, śpiew dzieci przebranych za mikołaje. Atmosferę nadchodzących świąt czuło się w każdym kącie, a przybywający licznie goście byli tego doskonałym przykładem. Piątkowy wieczór zapowiadał się magicznie.

Rozbrzmiewają pierwsze tony kolędy Georga Gershwina w wykonaniu Chóru kameralnego, seniorzy zajmują miejsca przy przybranych w biel stołach. Muzyka milknie, pani Elżbieta Skrzypczak ze sceny daje znak dzwoneczkiem, że czas zacząć uroczystość.

„Skockie Betlejem” zachwyciło kolorowymi kartkami z życzeniami, bożonarodzeniowym filmem i inscenizacjami pastorałek. Wzruszyło „Kolędą dla Nieobecnych” i zaskoczyło profesjonalizmem oraz ciepłą, rodzinną atmosferą. Jednak mylą się ci, którzy sądzą, że ominęło ich coś tak spektakularnego, bowiem 26 stycznia pojawi się kolejna okazja do wzięcia udziału w „Skockim Betlejem”.

Serdecznie zapraszamy!

[iframe width=”640″ height=”360″ src=”http://www.youtube.com/embed/2Ekna89miuM?feature=player_embedded” frameborder=”0″ allowfullscreen]