1 kwietnia odbyło się spotkanie z mieszkańcami, na którym zaprezentowana została nowa strategia gospodarki mieszkaniowej Gminy Skoki. O czym pisaliśmy tu >>>>

Na początku został przedstawiony stan liczbowy i wiekowy mieszkaniowego zasobu. Z podanych informacji wynika, że ponad połowa zasobu to budynki  wybudowane przed II wojną światową, a część z nich pochodzi nawet z XIX w.

Następnie zaprezentowana została proponowana nowa strategia gospodarki mieszkaniowej Gminy Skoki. Głównym filarem tej strategii jest inwestycja w nowe lokale mieszkalne w budynkach wielolokalowych oraz pozyskiwanie ze starego zasobu lokali socjalnych na potrzeby m.in. eksmisji.

Przewidywana jest budowa dwukondygnacyjnego bloku z dwunastoma mieszkaniami, w którym każde będzie miało osobne wejście oraz indywidualne c.o. z kotłem gazowym.

Pierwszym etapem przeznaczenia do najmu nowych mieszkań będzie propozycja zamiany skierowana do dotychczasowych lokatorów mieszkaniowego zasobu Gminy Skoki, którzy nie zalegają z opłatami. Pozyskane w ten sposób lokale w starym zasobie będą służyły jako lokale socjalne.