Do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Wągrowcu w dniu 22.02.2016 ok. godz. 19:50 wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym dotyczącym uderzenia samochodu osobowego w przydrożne drzewo w miejscowości Chociszewo. Do zdarzenia zadysponowano zastępy z: OSP Skoki GBA 2,5/16 oraz JRG Wągrowiec. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zabezpieczono teren prowadzonych działań, gdzie pojazd uczestniczący w zdarzeniu znajdował się poza obrębem szlaku komunikacyjnego. W wypadku poszkodowana została jedna osoba, kierujący pojazdem, który opuścił pojazd przed przybyciem służb ratowniczych. Działania ratowników polegały na udzieleniu kierującemu kwalifikowanej pierwszej pomocy , który został przekazany i zaopatrzony przez przybyły na miejsce zdarzenia Zespół Ratownictwa Medycznego. Równolegle z prowadzonymi działaniami ratownicy rozłączyli akumulator w uszkodzonym pojeździe oraz kierowali ruchem drogowym, który w momencie wykonywania działań ratowniczych odbywał się wahadłowo. Miejsce zdarzenia zostało przekazane Policji, która bada okoliczności wypadku.

Służby obecne na miejscu zdarzenia:

  • Policja
  • Państwowe Ratownictwo Medyczne
  • JRG PSP Wągrowiec
  • Ochotnicza Straż Pożarna w Skokach

tekst i foto: OSP Skoki