X Jubileuszowa Gala Produktów Regionalnych w Skokach

1476

Kolorowo, smacznie i artystycznie – tak było podczas X Jubileuszowej Gali Produktów Regionalnych w skockiej hali w niedzielę 18 października.

Organizatorem całego przedsięwzięcia od samego początku jest Burmistrz Miasta i Gminy Skoki oraz Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Dolina Wełny”

Gala podczas 10 edycji z małej liczącej kilkanaście stoisk imprezy rozrosła się do ogromnych rozmiarów, o jej sukcesie świadczyć może to, iż hala w Skokach jest już zbyt mała aby pomieścić wszystkich którzy chcieliby w niej zaprezentować swoje niepowtarzalne wyroby. W tym roku swoje stoisk pokazało 57 wystawców w terenu Gminy Skoki, gmin ościennych oraz z innych, nierzadko odległych terenów Polski. Po raz trzeci swoje artystyczne prace i warsztaty prezentowały panie z Białej Cerkwi na Ukrainie.

Szczególnie miło gdy swoją twórczość chcą promować lokalni twórcy, Gminę Skoki reprezentowali:

Elżbieta Kamińska ze Skoków – rękodzieło
– Świetlica Terapeutyczna przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Skokach – prace podopiecznych
– Joanna Wojna z Potrzanowa – świece ręcznie robione
– Koło Gospodyń Wiejskich z Potrzanowa
– Sołectwo Jabłkowo
– Jarosław Kołb z Kakulina – miód
– Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy z Antoniewa – prace wychowanków
– Czesława Kiełczewska – obrazy olejne
– Zofia Starzyńska ze Skoków – szopki bożonarodzeniowe

Oprócz stoisk z rękodziełem, naturalną i zdrową żywnością można było samodzielnie wykonać biżuterię z koralików czy metodą makramy, pomalować drewnianego kogucika oraz poznać tajniki malarskie ukraińskiej techniki o nazwie petrykiwka. Nowością w tym roku były warsztaty garncarskie.

Jak przystało na Jubileusz nie mogło się obyć bez urodzinowego tortu, na którego uczestników Gali zaprosił Burmistrz Tadeusz Kłos. Tort też doskonale wpasował się w scenerię, wykonały go wszak ręce skockiej artystki Sylwii Witkowskiej. Tort pyszny na 700 osób rozszedł się migiem w żołądkach zwiedzających i wystawców.

Podobnie jak w roku ubiegłym wystawcy byli oceniani przez komisję, której przewodniczyła wągrowiecka artystka, malarka Aleksandra Podemska, która oceniała stoiska pod względem walorów artystycznych. Walory etnograficzne w swej ocenie pod uwagę brała Wiesława Gruchała, etnograf, a ogólną aranżację i estetykę oceniał Janusz Woźniak.

A o to wyniki:

I miejsce – Katarzyna Maćkowiak z Czerwonaka – Artystyczna Pracownia Witraży
II miejsce – Danuta Paczkowska z Mieściska – malarstwo
III miejsce – Leszek Lisiecki z Czerwonaka – pracownia artystyczna – malarstwo
IV miejsce – Mieczysław Kogut z Ludomek – rzeźba, relief, malarstwo
V miejsce – Agata Piechurska z Poznania – witraże i fusing

Nagrodę Publiczności zdobyło stoisko Stowarzyszenia Wągrowieckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Galę uświetniły występy artystyczne Grupy Artystycznej Skoczki w wersji tanecznej pod kierownictwem pani Katarzyny Kędziory-Dukszty oraz występ zakopiańskiego folkowego zespołu „KRYWAŃ”.

Zapraszamy już dziś na XI Galę Produktów Regionalnych w Skokach 16 października 2016.

PS Niebawem filmowa relacja z Gali

Foto Galeria z Gali:

[Not a valid template]