Udało się!!! Projekt napisany wraz z Biegającym Wągrowcem na organizację półmaratonu biegowego w ramach budżetu obywatelskiego powiatu wągrowieckiego wygrał w kategorii zadań „małych” zdobywając łącznie 1764 głosów 🙂 BARDZO dziękuję za każdy Wasz głos 🙂

Organizacja półmaratonu przewidziana jest na 23 października 2016 i ma przyciągnąć 500 biegaczy z kraju i zagranicy. Skoczanie szykujcie formę, wiem ze wielu w was biega!!! Rok to kawał czasu aby się do takiego startu przygotować!

Wygląda na to, iż oprócz nowości jaką jest tej wielkości impreza biegowa w Gminie Skoki odbędą się także dwie duże imprezy rowerowe, w których organizacji mamy już doświadczenie! Zawody w kolarstwie przełajowym w cyklu trzech imprez CycloCross Wielkopolska Grand Prix 2016 z finałem w Skokach 6 marca. MTB Maraton 26 czerwca w Skokach w cyklu 9 imprez BikeCrossMaraton 2016.

Oprócz tych niewątpliwie wielkich zawodów sportowych organizować będziemy po raz III Skockie Przełaje (impreza biegowa) + tu nowość mistrzostwa Gminy Skoki w nordic walking!!! – 15 maja.

Do kalendarza imprez wejdą także Noce Sportowe, pierwsza planowana jest na 28 maja na stadionie Wełny Skoki, druga jesienią na Orliku.

Oprócz tego szeroko pojęta rekreacja: rajdy rowerowe (m.in. VIII Dzień Dziecka na rowerze – 29 maja), VI Rajd w Nieznane (kwiecień) oraz wycieczki nordic walking.

Dla lubiących rowery szosowe zorganizujemy kolejną skocką 100 (100 km asfaltem).
Na stałe w kalendarze skockich imprez wpiszę się Rajd Rowerowy na orientację

W 2016 odbędą się także:
– Gminna Liga Piłki Nożnej (niedziele w lipcu, sierpniu i wrześniu)
– Turniej o Puchar Burmistrza w Piłkę Nożną (październik)
– Gminny Turniej Piłki Siatkowej (sierpień)
– Mikołajkowy turniej Piłki Siatkowej (grudzień)
– Skocka Liga Orlika (maj-wrzesień)
– Liga Halowa (październik-marzec)

Zachęcam do aktywnego wypoczynku, czy to na rowerze czy na spacerze. Kiedy aura nie sprzyja warto odwiedzić basen, klub fitness czy siłownię, każda forma ruchu jest dobra, byleby nie przespać zimy!

Życzę dobrej formie w sportowym sezonie 2016 🙂 🙂 🙂

Karolina Stefaniak