Film z Dnia Kobiet

Rozpoczęła się druga dekada koncertów w Skokach. Tradycyjny z okazji Dnia Kobiet odbył się w tym roku 12 marca. Niczym magnes przyciągnął do hali 970 osób wspaniałej publiczności. Panie powitane zostały od progu sali przez „dwóch takich, co wręczają kwiaty”, czyli: Antoniego Wiśniewskiego i Karola Kłosa.

Z tulipanem w ręku, z wiosną w sercu, rozkołysane w rytmie światowych przebojów muzycznych kobiety, przez ponad dwie godziny trwały w artystycznej podróży z aktorami teatrów warszawskich. I chociaż inna niż zaplanowana pierwotnie rola przypadła w udziale Annie Głogowskiej, to właśnie ta artystka stała się bohaterką niedzielnego popołudnia. W ortezie na nodze, na przekór dolegliwościom bólowym, z radością na twarzy i niezwykłą życzliwością udowodniła, że jest tancerką, aktorką i konferansjerką bez ograniczeń. W tańcu z Rafałem Maserakiem zastąpiła Annę Alessia Surova, znana z telewizyjnego „Tańca z Gwiazdami”. Tancerze pokazali klasę, z najwyższej półki zawodowstwa. Nie dość, że sami tańczyli, to jeszcze udzielili nauki tańca zgromadzonej w hali publiczności. Fakt, że grupa wokalna „Szafa Gra” nie ma sobie równych został w pełni potwierdzony podczas koncertowej niedzieli.

Aktorzy zaśpiewali kilkadziesiąt utworów w nowych aranżacjach, często lepszych od oryginału. Publiczność jak zawsze okazała się być niezastąpionym chórem i wspaniale reagowała na sceniczne prezentacje. To była uczta nad ucztami, tak przyznało zgodnie kilkadziesiąt osób, zapytanych o wrażenia po koncercie przez organizatorów. Organizatorem jedenastego koncertowego Dnia Kobiet była Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Skokach. Kłaniamy się Państwu najserdeczniej.

foto. Kinga Lubawa