13 czerwca 2015 odbył się Powiatowy Turniej „ Bocci” finansowany z budżetu Powiatu Wągrowieckiego. Organizatorem turnieju było Katolickie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych „Wesołe Misie” i Gimnazjum nr 1 w Skokach. Spotkanie turniejowe odbyło się w hali widowiskowo- sportowej udostępnionej przez dyrekcję Gimnazjum.

W zmaganiach wzięło udział 15 zespołów, tworząc 45 osobową grupę zawodników pod opieką asystentów i rodziców.

Zawodnicy za 4 pierwsze miejsca otrzymali puchary, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe medale. Wszystkie nagrody ufundował Powiat Wągrowiecki.

W czasie rozgrywek, jak i w przerwie (potrzebnej ze względu na zmęczenie zawodników) można było skorzystać z kawiarenki przygotowanej przez rodziców stowarzyszenia, nauczycieli gimnazjum, opiekunów, gdzie serwowano ciasto, kawę, herbatkę , zimne napoje oraz paczki z poczęstunkiem współfinansowane z Powiatu Wągrowieckiego.

Wspomagali nas organizacyjnie Gmina Skoki, dyrekcja i nauczyciele gimnazjum: dyr. Wiesław Sierzchuła, Maria Piotr –Malinowska, Hanna Węglewska, Małgorzata Adrych, rodzice i opiekunowie stowarzyszenia: Danuta Mich, Renata Kopydłowska, Danuta Urbanowicz, Paulina Kmieć, wolontariusze: Monika Bajsarowicz, Martyna Kęsik, Adam Balicki, Weronika Rojtek. Słodki poczęstunek przygotowały panie: Renata Kopydłowska, Danuta Mich, Maria Krawczyk, Malgorzata Adrych, Maria Piotr-Malinowska, Justyna Januchowska,

Podziękowania dla:
Pani Mai Sadowskiej za ufundowanie sandwiczów dla wszystkich uczestników turnieju
Państwa Małgorzaty i Arkadiusza Zrobczyńskich za pomoc w organizacji dowozu młodzieży.

Uczestnicy zmęczeni ale zadowoleni pożegnali się z nadzieją następnego turnieju.

To kolejne spotkanie, na którym młodzież niepełnosprawna pokazała jak można spędzać wolny czas na dobrej zabawie, zawierać nowe znajomości – być razem.

Wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji spotkania serdecznie dziękujemy.

W imieniu organizatorów
Alicja Nowak

[Not a valid template]