Nasi harcerze są znani z podróży na mazury. Zazwyczaj mają one miejsce w listopadzie, a celem jest „Festiwal Piosenek Harcerskich”. Jednak w tym roku odwiedziliśmy Ostródę trochę wcześniej. Od piątku do niedzieli (tj.8-10 maja 2015r.) Wyruszyliśmy do Ostródy na nietypowy rajd harcerski. Był to magiczny rajd oparty na książkowej powieści J.K.Rowling „Harry Potter” pt. „Alohomora”. Pierwszego dnia od razu po przyjeździe skierowaliśmy się do domu harcerza, w którym nocowaliśmy przez cały rajd. Po przyjściu odłożyliśmy plecaki, przywitaliśmy się z ostródzką drużyną harcerską, usiedliśmy i rozmawialiśmy. Pod wieczór wyszliśmy i zaczęliśmy zwiedzać Ostródę, którą byliśmy oczarowani. Po raz pierwszy widzieliśmy spektakl wodny przy użyciu fontanny, świateł i świetnej muzyki. Zabawy w domu harcerza trwały do nocy. Następnego dnia zaczął się rajd. Podzieliliśmy się na dwie drużyny. Wygrywała ta, która sfotografowała wszystkie obiekty z listy, która otrzymaliśmy przed biegiem. Gdy jedna z drużyn krążyła po całej Ostródzie druga zagnieździła się McDonaldzie i używając swojej wyobraźni zaliczyła większość punktów. Drugą częścią rajdu była rywalizacja między czterema grupami, zwyciężała ta, która poprawnie odpowiedziała na wszystkie pytania. Nadchodził wieczór i nieuchronny powrót do domu. Większość ze skockich harcerzy stwierdziła, że skoro mamy wracam późniejszym pociągiem o 8.30, nie będzie szła spać. Tylko jeden harcerz tego dokonał a był nim Krzysztof Neldner. Gdy wszyscy wstali zaczęły się pożegnania i rozdanie nagród. Drużyna szybko poszła na pociąg i wyruszyła w stronę Gniezna, z którego odebrali nas rodzice harcerzy. Rajd można w pełni uznać za udany pod względem samego biegu jak i spotkania się z przyjaciółmi.

Skład drużyny na rajdzie „Alohomora”: Agnieszka Fertsch, Michał Kerntopf, Paweł Sommerfeld, Jacek Śrama, Kacper Kujawa, Krzysztof Neldner, Kacper Konieczka, Karolina Nowak i Ola Wojna.

Krzysztof Neldner

ostruda (1) ostruda (2) ostruda (3) ostruda (4)