Wczoraj tj. 05 listopada odebraliśmy nietypowe zgłoszenie ze schroniska dla zwierząt dotyczące psa. Nietypowe, bo suczka, która prawdopodobnie pochodzi z terenu naszej gminy znalazła się w Schronisku dla bezdomnych zwierząt w Koninie.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez pracownika schroniska zwierzę przedostało się niepostrzeżenie na pokład samochodu ciężarowego, podczas gdy jego kierowca miał postój w miejscowości Rejowiec. Podczas rozładunku pojazdu na terenie zakładu w Koninie, oprócz oczekiwanych towarów znaleziono niewielkiego psa. Opisane zdarzenie miało miejsce pod koniec października br..

Zwierzę przebywa aktualnie w Schronisku dla bezdomnych zwierząt w Koninie, ul. Gajowa 7a, 62-510 Konin. Jeśli ktoś z Państwa rozpoznaje psa podróżnika, proszony jest o telefoniczny kontakt ze schroniskiem 63 243 80 38.