W minioną niedzielę 11 marca KKS Lech Poznań organizował po raz 11 akcję „Kibicuj z klasą”. Na mecz z Jagiellonią Białystok mogły wchodzić zorganizowane grupy młodzieży. Wobec zawirowań w oświacie ciężar organizacji wyjazdu wzięli na siebie harcerze 7 SDH „HYCE”. I to właśnie na drużynę były wystawione bilety.

Na ogłoszenie o możliwości wyjazdu na mecz szybko zareagowali uczniowie przede wszystkim klas gimnazjalnych oraz VII. Tak więc w niedzielne południe do stolicy Wielkopolski ruszył pełen autokar kibiców. Nie było korków, więc szybko przybyliśmy na ul. Bułgarską. Pozwoliło to nam na zrobienie pamiątkowych zdjęć pod lokomotywą i wygodne zajęcie miejsc.

Sam mecz dostarczył wiele emocji. Były składne akcje, piękne bromki, weryfikacja VAR, wspaniały doping kibiców przede wszystkim na „kotle” a przede wszystkim piękna
i skuteczna gra ukochanego zespołu. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną 5:1 Kolejorza, co jest tym cenniejsze, że Jaga do tej pory była liderem naszej ekstraklasy.

Dobry nastrój udzielił się i skockiej grupie, która była dumna, że mogła się znaleźć
w ponad 28 tysięcznej rzeszy kibiców. Do Skoków wracał więc wesoły autobus a jego pasażerowie wśród kibicowskich śpiewów myśleli już o następnym wyjeździe.

Andrzej Surdyk
Zdjęcia: Dariusz Górczyński