W niedzielę, 1 sierpnia br. członkowie Klubu, a wraz z nimi mieszkańcy Skoków świętowali 85-Lecie powstania i działalności Klubu.

Uroczystości jubileuszowe zapoczątkowała uroczysta msza święta w intencji byłych i obecnych członków i działaczy Klubu, po której zgromadzeni przemieścili się na teren boiska „Wełny”. Tutaj z udziałem władz samorządowych gminy i powiatu, z burmistrzem Tadeuszem Kłosem i przewodniczącym Rady Powiatu Krzysztofem Migasiewiczem na czele, przedstawicieli Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Pile, w osobach: Prezesa Zygmunta Świtały i Przewodniczącego Wydziału Gier i Dyscyplin Ryszarda Garski oraz przedstawicieli instytucji, stowarzyszeń, organizacji i sponsorów oraz sympatyzujących z Klubem mieszkańców kontynuowano program uroczystości, którym przewodniczyli V-ce prezes Andrzej Pilaczyński i wydawca „Pod Skoków” Piotr Borowicz.

Rozpoczęło je symboliczne otwarcie boiska, którego poprzez przecięcie wstęgi dokonali: burmistrz Tadeusz Kłos, przewodniczący Rady Miejskiej Zbigniew Kujawa i prezes Andrzej Pilaczyński- boisko w wyniku przeprowadzonego remontu płyty uzyskało nową murawę wyposażoną w samoczynnie działające zraszacze i po trwającej ponad rok przerwie trafiło do użytku zawodników. Z kolei nastąpiło wystąpienie okolicznościowe Zarządu Klubu obrazujące działalność „Wełny” na przestrzeni 85- lecia, które w imieniu przebywającego w szpitalu prezesa Wiesława Szczepaniaka przedstawił vc prezes Andrzej Pilaczyński. Po tym wystąpieniu nastąpiły życzenia i gratulacje składane przez gości na ręce Zarządu, a następnie odznaczenia i wyróżnienia byłych i aktualnych zawodników i działaczy oraz osób współpracujących z Klubem, bez udziału których jego działalność nie była by możliwa.

Złotymi Odznakami WZPN w Poznaniu uhonorowani zostali: Bogdan Marciniak i Grzegorz Dereżyński. Złotymi Odznakami Okręgu ZPN w Pile: Grzegorz Meller, Przemysław Meller i Andrzej 
Pilaczyński

Pamiątkowe Odznaki 85- lecia „Wełny” otrzymali m.in. byli zawodnicy i działacze Klubu w latach 1945- 1985: Zdzisław Ratajczak, Bogdan Graczyk, Franciszek Prus i Leon Otto.

Pamiątkowe wyróżnienia w formie buta piłkarskiego otrzymali m.in.: wieloletni zawodnik, trener i działacz Paweł Szudrowicz oraz Grzegorz Meller i Przemysław Meller.

Uroczystości oficjalne w dniu 1 sierpnia zakończył wspólny poczęstunek w postaci gorącej grochówki i stołu szwedzkiego z różnorakiego przekąskami, po którym miały miejsce pierwsze dwa mecze na nowo oddanej do użytku płycie boiska. Pierwszy mecz rozegrany przez reprezentację juniorów i trampkarzy „Wełny” zakończył się wynikiem 9: 1. Drugi z meczy, w którym zmierzyli się oldboje z pierwszą drużyną „Wełny” zakończył się zwycięstwem aktualnie czynnych zawodników, a jego wynik to 6: 1.

Na zakończenie dnia uczestnicy uroczystości oraz wszyscy zainteresowani bawili się na zabawie „pod chmurką”.

no images were found