Łączy ich zamiłowanie do krajoznawstwa, przyrody, sportu i rekreacji, świeżego powietrza i spędzania czasu w doborowym towarzystwie. O kim mowa? O Członkach – Sympatykach Klubu Turystycznego, który za główny cel postawił sobie eksplorację Puszczy Zielonka, ale i wszelkich terenów przyjaznych turystyce.

Pierwsza wycieczka Klubowa odbyła się 19 listopada 2011 r. i jak każe dobry obyczaj wyruszyła z samego serca Puszczy – z Zielonki. Poza aktywną formą spędzenia wolnego sobotniego popołudnia i poza aspektem poznawczym, stanowiła walor edukacyjny. Grupa po krótkiej rozgrzewce udała się trasą rezerwatów: Las Mieszany oraz Klasztorne Modrzewie, pokonując dystans ok. 8 km. Po drodze o walorach przyrodniczych puszczy opowiadał leśnik z zamiłowania – Bartosz Krąkowski. Po przybyciu na metę, uczestnicy udali się do bursy Zielonka. Tam mieli chwilę by się ogrzać, ochłonąć, wypić ciepłą herbatę i porozmawiać o Klubie. Wszyscy chętni otrzymali deklarację członkowstwa oraz regulamin uczestnictwa.

Spośród 50 uczestników, 35 osób podpisało na zakończenie deklaracje członkowskie, wiążąc tym samym wiarę w regularne spotkania klubowe przez okrągły rok. Deklaracje cały czas można nadsyłać na adres Związku, pobierając je ze strony www.puszcza-zielonka.pl (w menu – link „Klub Turystyczny”), po zapoznaniu się z Regulaminem Klubu.

Chętni mogą aktywnie uczestniczyć w Sekcji nordic walking, a z nastaniem pierwszych śniegów – w Sekcji rowerowej. Przewodniczącym Zarządu Klubu został Arkadiusz Bednarek (Kierownik ds. turystyki ZMPZ), a opiekunami Sekcji – założycielki Klubu – Roma Dukat i Patrycja Owczarzak.

Członkowstwo nie wymaga opłacania składek, a jedynie aktywnego korzystania z programu wycieczek, który zakłada wyjścia i wyjazdy w teren mniej więcej raz w miesiącu. W zamian za lojalność, Klub przewiduje okazjonalne upominki, nagrody i specjalne przywileje – np. uczestnictwa w bezpłatnych warsztatach noridc walking pod okiem fachowych trenerów.

Na najbliższej wycieczce klubowej (10 grudnia 2011 r.) Członkowie otrzymają legitymacje i rozpoczną realizację bogatego programu, który zakłada wyprawy do Puszczy Zielonka, Wielkopolskiego Parku Narodowego, na Pojezierze Międzychodzko – Sierakowskie, do Puszczy Noteckiej… Przed nami stoi otworem cała Wielkopolska. A zatem – ruszamy!

fot. I. Hadzicki

1wycieczka01 1wycieczka02 1wycieczka03
1wycieczka04 1wycieczka05 1wycieczka06
1wycieczka07 1wycieczka08 1wycieczka09
1wycieczka10 1wycieczka11 1wycieczka12
1wycieczka13 1wycieczka14 1wycieczka15
1wycieczka16 1wycieczka18 1wycieczka17
1wycieczka19 1wycieczka20 1wycieczka21
1wycieczka22 1wycieczka23 1wycieczka36
1wycieczka35 1wycieczka25 1wycieczka26
1wycieczka27 1wycieczka24 1wycieczka28
1wycieczka29 1wycieczka30 1wycieczka31
1wycieczka32 1wycieczka33 1wycieczka34