230 osób, 8 tras głównych i łącznikowych 29 maja, cały dzień pod hasłem sportu, rekreacji i krajoznawstwa, w tym 22 z Gminy Skoki. Oto podsumowanie tegorocznego rajdu „Puszcza Wpuszcza”, cyklicznej i już niemal „kultowej” imprezy turystycznej organizowanej przez Związek Międzygminny „Puszcza Zielonka”. Pogoda z temperaturą „uśrednioną” zadowoliła wszystkich, kuchnia polowa oraz zasób rozrywki na mecie również.

I tak, w rozgrywkach siatkówki plażowej wygrała drużyna Skoków, a na drugim miejscu uplasowały się ex aequo ekipy z Czerwonaka i z Pobiedzisk. Trzecie miejsce przypadło Murowanej Goślinie.

Na hasło „najliczniejsza rodzina Rajdu” zgłosiły się dwie 6-osobowe familie, którym podarowane sakwy rowerowe z pewnością się przydadzą podczas wojaży. Najmłodsi rajdowicze, 14-miesięczna Ania (w foteliku) i 9-letnia Melania (samodzielnie pokonująca trasę na rowerze) również otrzymały zachęcające na przyszłość upominki.

W konkursie MEMO czyli „Zapamiętaj Puszczę Zielonka” właściwie rozpoznało ujęcia fotograficzne 13 uczestników Rajdu. Na okrasę rozrywek wszelakich chętni mogli popląsać w rytmie zumby, którą widowiskowo zaprezentowała Magdalena Lamentowicz ze Studia Ruchu „Harmonia” z Murowanej Gośliny. Terenu dla wspomnianych atrakcji dostarczyła Gmina Pobiedziska, użyczając miejsca dawnej stanicy harcerskiej w Stęszewku.

Teren ten – dzisiaj pusty i nieco zapomniany, w najbliższych dwóch latach ma stać się fachowo zagospodarowanym Centrum Edukacji Ekologicznej „Wrota Puszczy Zielonka”.

Być może zatem za dwa lata, kiedy „Puszcza Wpuszcza” obchodzić będzie jubileuszowe10-lecie spotkamy się w tym samym, ale jednak odmienionym miejscu…

Impreza została dofinansowana ze środków Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.