Mistrzostwa Gimnazjum w Biegach Przełajowych

W piątek 30 września 2011 r. odbyły się Mistrzostwa Gimnazjum w Biegach Przełajowych. W swoich kategoriach wiekowych najlepsi okazali się:

Klasy I :
Dziewczęta:
1. Kopydłowska Blanka, 2. Borkowska Ilona, 3. Rychlicka Zuzanna i Krzymieniewska Michalina, 4. Kaczyńska Julia i Wojtkowiak Angelika
Chłopcy:
1. Gronowicz Sebastian, 2. Jabłoński Sebastian, 3. Jung Adam, 4. Świder Kamil, 5. Szwarc Rafał

Klasy II
Dziewczęta:
1. Świątkowska Anna, 2. Loręcka Kinga, 3. Kucz Daria, 4.Tronina Sandra, 5. Szczepaniak Dominika.
Chłopcy:
1. Druciarek Mikołaj, 2. Kaczmarek Krzesimir, 3. Gruss Paweł, 4. Woźniak Adrian, 5. Karczewski Dorian

Klasy III
Dziewczęta:
1. Kaczyńska Michalina, 2. Gruszka Daria, 3. Mycka Angelika, 4. Pachowicz Agnieszka, 4. Kubisz Klaudia
Chłopcy:
1. Dzikowski Jakub, 2. Liberski Jakub, 3. Dembiński Piotr, 4. Iwiński Adrian, 5. Nowicki Jakub

Mistrzostwa_Szkoly_w_biegach_przelajowych_5

Mistrzostwa_Szkoly_w_biegach_przelajowych_1

Mistrzostwa_Szkoly_w_biegach_przelajowych_2

Mistrzostwa_Szkoly_w_biegach_przelajowych_3

Mistrzostwa_Szkoly_w_biegach_przelajowych_4


 

Mistrzostwa Powiatów Województwa Wielkopolskiego w lekkoatletyce.

Dnia 7 października 2011 r. uczniowie naszego gimnazjum udali się do Wrześni, aby wziąć udział w XVI Memoriale im. prof. Bernarda Kobielskiego w Mistrzostwach Powiatów Województwa Wielkopolskiego w Lekkoatletyce.

W biegu na 100 m reprezentowali nas: Wiktoria Stróżyńska – 2 a, Sebastian Piechowiak – 2 d i Łukasz Jasiński – 1 a.

W biegu na 300 m Kamila Podraza – 1 a. W swojej serii startowej była pierwsza na linii mety.

W biegu na 600 m Blanka Kopydłowska – 1 a.

W biegu na 1 000 m Hubert Łukaszewski – 1 a.

W skoku w dal reprezentowali nas: Anna Świątkowska – 2 a, która uzyskała wynik 4,47 m zdobywając brązowy medal mistrzostw!

Mikołaj Druciarek – 2 a – skoczył na odległość 4,79 m, Filip Michalski – 2 e – uzyskał wynik 4,75 m.

W rzucie oszczepem Mateusz Futro – 2 a uzyskał odległość 22,42 m, a Krzesimir Kaczmarek – 2 a rzucił oszczepem na odległość 29,58 m.


 

 XIX Siennieńskie Biegi Przełajowe

7 października w Siennie młodzież naszego gimnazjum wzięła udział w XIX Sienneńskich Biegach Przełajowych. W rywalizacji drużynowej zdobyliśmy II miejsce. W klasyfikacji indywidualnej uczniowie naszej szkoły zajęli:

Klasy I i II
Dziewczęta:
I m. DARIA KUCZ , II m. DOMINIKA SZCZEPANIAK, III m. ZUZANNA RYCHLICKA

Klasy III
Dziewczęta:
Im. MICHALINA KACZYŃSKA
Chłopcy:
II m. PAWEŁ GRUSS

Po raz drugi w rywalizacji sportowej wzięła udział młodzież klasy integracyjnej. Wszyscy startujący otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Skład reprezentacji: RYCHLICKA ZUZANNA, KACZYŃSKA JULIA, BORKOWSKA ILONA, KACZYŃSKA MICHALINA,SURDYK EDWARD, DEMBIŃSKI PIOTR, KRZYMIENIEWSKA MICHALINA, GRUSS PAWEŁ, KARCZEWSKI DORIAN, STOIŃSKI PATRYK, DZIKOWSKI JAKUB, ŚWIDER KAMIL,JABŁOŃSKI SEBASTIAN, KUCZ DARIA, SZCZEPANIAK DOMINIKA, PRZYBYLSKI DAMIAN,LIBERSKI JAKUB, ZIOMBKOWSKI KEWIN, JUNG ADAM, ZAŁĘSKA KLAUDIA, IWIŃSKI ADRIAN, ELIŃSKA MARTA, BARTKOWIAK ŁUKASZ, CEGIELSKA DARIA , MODRAK BARBARA, PACZEWSKI PIOTR, SUCHY KRZYSZTOF, WOŹNIAK ADRIAN, KRUŚ MARCIN, GRACZYK ADAM.

Opiekunowie: A.Nowak, P.Kmieć, H.Węglewska

Sienno_2011_001

Sienno_2011_014

Sienno_2011_027


 

 Ogólnopolski Konkurs Piłki Nożnej Coca Cola Cup

Pod koniec października odbył się finał rejonu w turnieju Coca Cola Cup . Do finału na tym etapie zakwalifikowali się uczniowie naszego gimnazjum pokonując w Kłecku, Zdziechowę 10:1 oraz Kłecko 6:1. Na etap rejonu przybyły 24 szkoły. Podzielono je na 8 grup po 3 drużyny do dalszej części rozgrywek awansowali tylko zwycięzcy poszczególnych grup.

By awansować do finału województwa wielkopolskiego 8 najlepszych drużyn rozegrało mecz systemem play off i 4 zwycięzców rozegra na wiosnę finał wojewódzki. Oprócz rejonu, który rozgrywał swoje mecze w Wągrowcu były jeszcze rejony w Poznaniu i Jarocinie. Tak więc w finale spotka się 12 najlepszych drużyn woj. wielkopolskiego. Nasi uczniowie w grupie A spotkali się z Mieleszynem pokonując ich 10:1 oraz z Pobiedziskami wygrywając 3:1. W systemie Play off trafiliśmy na Gimnazjum nr 3 Gniezno. Dzięki szybko strzelonej bramce i pięknym kontratakom udało się pokonać Gnieźnian 3:0. Należy dodać iż trzon reprezentacji stanowią uczniowie klasy II. Oprócz nas z naszego rejonu rozgrywkowego do finału wojewódzkiego awansowali gimnazjaliści z Rakoniewic, Koziegłów i Swarzędza. Wszystkie wyniki można znaleźć na oficjalnej stronie Coca Cola Cup. Skład zespołu: Druciarek Mikołaj , Druciarek Szymon, Futro Mateusz, Gebler Błażej, Graczyk Adam, Kaczmarek Krzesimir, Iwiński Adrian, Rakowski Łukasz, Stoiński Patryk, Sygnecki Hubert.

Opiekun Grzegorz. Samol