4 kwietnia w Kobylcu odbyły się Mistrzostwa Powiatu Wągrowieckiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych.

Z naszej szkoły startowało 26 zawodników w kategoriach wiekowych chłopców i dziewcząt klas IV-V oraz VI.

Najlepsze wyniki to:

I miejsca –  Ewelina Szymańska, Blanka Kopydłowska, Mateusz Tyll,

II miejsce – Radosław Dorawa,

III miejsca – Michalina Krzymieniewska, Jakub Kubiński, Hubert Łukaszewski,

IV miejsce – Zuzanna Rychlicka

Ponadto bardzo dobrą pozycję uzyskali: Jagoda Berent – VI, Angelika Wojtkowiak – VI, Ilona Borkowska- VII oraz Maksymilian Smykowski – IX.

Zawodnicy zdobyli dodatkowe punkty dla naszej szkoły, dzięki czemu w klasyfikacji wszystkich startujących szkół z naszego powiatu, zajęliśmy bezkonkurencyjnie I miejsce.

Pierwsza czwórka zawodników uzyskiwała prawo do reprezentowania szkoły oraz powiatu wągrowieckiego w Mistrzostwach Wielkopolski. Niestety, nie wszyscy uczniowie z naszej szkoły skorzystali z tego przywileju, pozbawiając tym samym szkołę szansy na osiągniecie wysokiego miejsca w wojewódzkiej klasyfikacji drużynowej.

Spośród ośmiu biegaczy w Finale Mistrzostw Wielkopolski, które odbyły się 9 kwietnia

w Żerkowie, uczestniczyło tylko pięciu zawodników, którym należą się ogromne wyrazy uznania za uzyskane tam wyniki.

W każdej kategorii wiekowej w zawodach wojewódzkich startuje ok. 100-120 zawodników

( maksymalnie po czterech najlepszych biegaczy z 35 powiatów Wielkopolski – szs.wielkopolska.webpark.pl).

Nasi uczniowie zajęli następujące pozycje: Mateusz Tyll  ( 10 ), Blanka Kopydłowska (13 ), Ewelina Szymańska ( 29 ), Hubert Łukaszewski ( 57 ) oraz Zuzanna Rychlicka ( 62 ).

Przy tak wysokiej konkurencji zajęte miejsca świadczą o dobrym przygotowaniu i dużych możliwościach naszych biegaczy. Gratulujemy!!!

Pozostali uczniowie reprezentujący Szkołę Podstawową im. A. Mickiewicza w Skokach w zawodach powiatowych: Kamila Budka, Anna Surdyk, Marek Maj, Krystian Kubiak, Łukasz Kaczmarek, Maciej Maryniocha, Mikołaj Stachowiak, Dawid Loręcki,

Sara Krych, Adrian Dudek, Piotr Teofilewski, Radosław Szczepaniak, Angelika Krych, Klaudia Mycka. Opiekunowie: mgr Katarzyna Dziel oraz mgr Janusz Bojarski.

Medalici_SP_w_Skokach_Mistrzostw_Powiatu_Wgrowieckiego_w_Indywidualnych_Biegach_przeajowych

Zawodnicy_SP_w_Skokach_w_Mistrzostwach_Powiatu_Wgrowieckiego_w_Indywidualnych_Biegach_Przeajowych