„Wełna, Wełna, Wełna ukochany Klubie nasz, Wełna, Wełna, Wełna pokaż jak się w piłkę gra…” Tak śpiewano w niedzielę 28 września na stadionie przy ulicy Parkowej w Skokach. Klub Sportowy „Wełna” Skoki zorganizował w tym dniu Festyn pod hasłem: „Wełna” dzieciom!”

            Słoneczna pogoda przyciągnęła tłumy Skoczan, którzy mieli do wyboru różne konkurencje i zabawy sportowe. Najpierw popisywały się dzieci, potem rodzice. Zmagania sportowe odbywały się przy aplauzie trybun. Pyszne ciasta, pieczone kiełbaski, chleb ze smalcem i kiszonym ogórem, to wszystko było za symboliczne grosze. Nad wszystkim czuwali rodzice młodych adeptów piłki nożnej, którzy włączyli się do pracy w skockim Klubie.

Jedną z atrakcji dla dzieci była przejażdżka motocyklem i pamiątkowa fotka na dwukołowym rumaku.

Festyn uświetnił rockowym występem skocki muzyk, Maciej Kujawa. Maciek wraz z prowadzącym imprezę Antonim Wiśniewskim, notabene byłym prezesem Klubu „Wełna” w latach 1982-1988, uczyli przybyłych na festyn klubowego hymnu. „Wełna ukochany Klubie Nasz”. Do tańca poderwał wszystkich zespół „Roses”, a szczególnie przyszły Cheerleaderki. Wszystko nagłośnione było przez nieocenionego Dj Marka, któremu pomagał Hubert Jarzembowski. Tanecznym pląsom dali unieść się zaproszeni goście: Burmistrz Miasta i Gminy Tadeusz Kłos, Przewodniczący Rady Miejskiej Zbigniew Kujawa oraz Sekretarz Gminy Blanka Gaździak, którzy wraz z Prezesami i Zarządem Klubu uczestniczyli w festynie.

Tadeusz Kłos obdarował młodych piłkarzy sportowymi torbami, goście zaś otrzymali piękne klubowe szale, które można było kupić na miejscu, a obecnie w sklepie Pana Andrzeja Pilaczyńskiego.

W swoim wystąpieniu Burmistrz nie krył zadowolenia z prawidłowej pracy Klubu. Szczególnie zwrócił uwagę na współprace Klubu z rodzicami. I tu mamy przykłady, które są tego dowodem. Pomoc w organizacji festynu i codzienna opieka nad młodymi piłkarzami. Grupę „Żaków” trenuje Andrzej Szczepaniak i Michał Szymaś, a pomaga Im jedna z mam – Pani Katarzyna Trąbka. To samo jest w „Orlikach” – kierownikiem drużyny jest Pani Magda Bartkowiak, a trenerem Marcin Bejma. Kierownikiem „Młodzików” jest Pan Marcin Obst, który pomaga trenerowi Arkadiuszowi Dereżyńskiemu. Pomoc rodziców widzimy także w grupie ”Trampkarzy”, gdzie kierownikiem jest Pani Urszula Kubicka, która pomaga trenerowi Michałowi Szymasiowi. Juniorów trenuje Andrzej Szczepaniak, a kierownikiem jest Hubert Jarzembowski. Seniorów – IV Liga – prowadzi trener Krzysztof Pancewicz, a kierownikiem jest Andrzej Szczepaniak.

Nadmienić należy iż na dzień 5 października „Wełna” prowadzi w swojej IV Ligowej grupie z dorobkiem 23 pkt. – 7 zwycięstw i 2 remisy.

            Uhonorowaniem festynu „„Wełna” dzieciom!” był konkurs wiedzy na temat: „”Wełna” na przestrzeni 89 lat”, którego zwycięzcą został Mirosław, Bronisław Piechocki.

Dzięki konkursowi wiemy na pewno, że za rok w 2015 obchodzone będzie 90-lecie Klubu i szykuje się przedni festyn, na który już dziś zapraszamy.