Mowa o Mieszkankach naszej gminy, które 14 lutego 2008 roku otrzymały certyfikaty ukończenia kursu pod nazwą „Bezpieczna Kobieta”.

Panie przez kilka kolejnych czwartków poddawane były intensywnym ćwiczeniom fizycznym, szkolone w zakresie udzielania pierwszej pomocy, wreszcie informowane przez psychologów jak radzić sobie i reagować w trudnych sytuacjach zagrożenia.

Szkolenie zorganizowane zostało z inicjatywy Komendy Powiatowej Policji w Wągrowcu, przy współpracy Komisariatu Policji w Skokach i skockiej biblioteki.

Zdaniem uczestniczek instruktorzy dołożyli wszelkich starań, aby w krótkim czasie przekazać maksimum niezbędnych informacji i praktycznych porad, warto więc było poświęcić 16 godzin dla zwiększenia poczucia bezpieczeństwa,
Organizatorzy myślą już, aby kurs powtórzyć.

Wszak bezpiecznych kobiet nigdy nie za wiele.

Dziękujemy Dyrekcji skockiego gimnazjum za udostępnienie materacy do ćwiczeń oraz Panu Krzysztofowi Mańce, który zorganizował ich transport do biblioteki.