W miesiącu lipcu i sierpniu br. na terenie Gminy Skoki odbyła się zbiórka odpadów  wielkogabarytowych oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

Dla mieszkańców to była dobra okazja, aby pozbyć się niepotrzebnych mebli, zużytego sprzętu RTV i AGD. Odpady wielkogabarytowe pochodzące z gospodarstw domowych z terenu Gminy Skoki były odbierane z poszczególnych miejscowości wg ustalonego harmonogramu.

W akcji wzięło udział 34 miejscowości: Lechlin, Lechlińskie Huby, Lechlinek, Roszkówko, Roszkowo, Łosiniec, Chociszewo, Rakojady, Kuszewo, Kakulin, Jabłkowo, Pomarzanki, Raczkowo, Jagniewice, Wysoka,Bliżyce, Budziszewice, Glinno, Antoniewo, Szczodrochowo, Sława Wlkp., Rościnno, Grzybowice, Grzybowo, Ignacewo, Stawiany, Rejowiec, Miączynek, Pawłowo Skockie, Dzwonowo, Niedźwiedziny, Sławica, Brzeźno, Potrzanowo. Łącznie zebrano 28,7 ton odpadów z 248 gospodarstw domowych.

W ramach ww. zbiór można było oddać takie odpady jak:

  • Meble : sofa, kanapa, fotel, stół, ława, biurko, szafa, półki, krzesło, drzwi, dywany, wykładziny, lampy, materace, wózki dziecięce, meblościanki,
  • RTV i AGD : lodówki, pralki, zmywarki, kuchenki, mikrofalówki, komputery, drukarki, roboty kuchenne, wirówki, frytkownice, radia, telewizory, DVD, VIDEO,
  • Okna, wanny, kabiny prysznicowe, umywalki, sedesy, duże zabawki, lustra, sanki,
  • Sprzęt elektroniczny i elektryczny: kosiarki, podkaszarki, wiertarki, szlifierki.

Przedmiotowa akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców, więc już dzisiaj wszystkich uspakajamy, że w przyszłym roku także będziemy organizować tego typu zbiórkę.        

Zarazem przypominamy, że jeżeli ktoś nie zdążył oddać gabarytów podczas zbiórki, a chciałby uczynić to teraz, oczywiście ma taka możliwość, wystarczy je przywieź do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) mieszczący się przy ul. Rogozińskiej 10A w Skokach, który jest czynny we wtorki, środy, piątki i sobotę od godz. 1000 – 1500.