W połowie września dokonano pozytywnego odbioru technicznego nowo wybudowanego budynku komunalnego w Skokach przy ulicy Polnej. Przetarg na realizacje inwestycji wygrała firma Odnowa Modlibowscy Spółka Jawna ze Skoków kwotą 1.981.320 zł jako najtańsza z 3 złożonych ofert.

Gmina Skoki pozyskała dofinansowanie w wysokości 35% kosztów kwalifikowalnych na ten cel z Banku Gospodarstwa Krajowego. W wyniku inwestycji powstał budynek z 12 lokalami mieszkalnymi, o łącznej powierzchni użytkowej 606,76 m2 – dziesięć lokali 2 pokojowych, dwa 3 trzypokojowe.

Inwestycja objęła wykonanie „pod klucz” niepodpiwniczonego, wielorodzinnego, piętrowego budynku mieszkalnego z nieużytkowym poddaszem o konstrukcji murowanej, dwuwarstwowej z pustaków ceramicznych. Dach drewniany pokryty blachodachówką. Budynek wyposażony został w instalacje wod-kan i c.o. Źródłem ciepła będzie 12 pieców na gaz ziemny.

Do budynku wykonawca wykonał przyłącze kanalizacyjne oraz wodociągowe. W ramach budowy wykonany został chodnik wraz z miejscami parkingowymi.

Procedura naboru wniosków za najem lokalu komunalnego ruszy za ok 2 tygodnie. Zasady wynajmowania lokali określa Uchwała nr XXXVIII/293/2018 Rady Miejskiej Gminy Skoki z dnia 22 lutego 2018.