W roku 2017 zostało przeprowadzonych wiele modernizacji i remontów nieruchomości gminnych. W sumie na te cele przeznaczono około 400 tysięcy złotych.

Oto niektóre z nich:

1. Modernizacja mieszkania w Skokach przy ul. Zamkowej 9 objęła wymianę podłóg, budowę łazienki i centralnego ogrzewania. Mieszkanie zostało przeznaczone dla osoby która straciła dom w pożarze.
koszt 20 096 zł

2. Remont całego mieszkania w Skokach przy ul. Zamkowej 13.
Lokal mieszkalny został przeznaczony dla rodziny wielodzietnej, która zamieszkiwała inny, dużo mniejszy lokal komunalny.
Koszt 35784 zł

3. Modernizacja łazienki i kuchni w lokalu położonym w Potrzanowie przy ul Włókna 18.

Mieszkanie to zostało opuszczone przez wieloletniego najemcę i wymagało przeprowadzenia niezbędnych remontów.
Koszt 6 364 zł

4. Wymiana ogrzewania w mieszkaniu komunalnym w Skokach przy ul. Zamkowej 11.
Koszt 9 420 zł

5. Modernizacja mieszkania w Chociszewie 14.

Modernizacja objęła wymianę okien, drzwi i podłóg, kapitalny remont łazienki, budowę instalacji centralnego ogrzewania, wymianę instalacji elektrycznej i wymianę pokrycia papowego Ten lokal Gmina otrzymała bezpłatnie od ANR dla potrzebującej rodzinny, której dom spłonął w pożarze.
Koszt 69 128 zł

6. Modernizacja mieszkania w Jagniewicach 7b pozostawionego przez lokatora w związku z jego śmiercią.

Prace budowlane polegały na szpachlowaniu i odmalowaniu ścian, sufitów, podłóg, stolarki okiennej i drzwiowej.
Koszt 11 923 zł

7. Remont lokalu mieszkalnego w Szczodrochowie polegał na wymianie dachu nad sienią, budowie łazienki i centralnego ogrzewania, ułożeniu ceramiki na podłogach, ogólnych pracach malarskich i wykonania przyłącza wody i odprowadzenia ścieków.

Mieszkanie zostało przeznaczone dla rodziny która straciła dom w pożarze.
Koszt 28 000 zł

8. Wykonanie centralnego ogrzewania w lokalach komunalnych w Budziszewicach.

Koszt 18 742 zł

9. Kontynuacja budowy wiaty w Łosińcu objęła m.in. wykonanie więźby dachowej z deskowaniem, montaż okien, drzwi, ocieplenia ścian i ułożenie posadzki gresowej.
Koszt 10 500 zł

10. Prace modernizacyjne w świetlicy w Pawłowie Skockim objęły wymianę podłogi i odnowienie ścian.
Koszt 43 870 zł

11. Budowa rurociągu drenarskiego na terenach budowlanych w Skokach na długości ok. 220 m.
Koszt 19 500 zł

12. Budowa budynek świetlicy w Lechlinku.
Koszt 55 000 zł

13. Wykonanie ogrodzenia zabudowanej działki gminnej w Skokach przy ul. Topolowej.
Koszt 14 767 zł