Tegoroczne zimowisko zuchy i harcerze 7 SDH „HYCE” zorganizowali na Ziemi Wałeckiej w miejscowości Przybkowo. Wybór nie był przypadkowy, bowiem zwrócono się do nas z prośbą o promocję i reklamę harcerstwa na tym terenie. I z tego zadania wywiązaliśmy się dobrze.

Początki były jednak trudne, gdy okazało się, że w świetlicy, w której mieliśmy mieć bazę wysiadło ogrzewanie. Lecz szybko poszukano nową, jednak niestety mniejszą.

Pierwszego dnia po przybyciu i urządzeniu się udaliśmy się na zwiad terenowy i zakupy, wieczór zaś przeznaczony był dla zastępów oraz przygotowań do prezentacji, która miała nastąpić następnego dnia. Tak, więc czwartek pojechaliśmy najpierw do miejscowości Strączno, by uczniom tamtejszej szkoły podstawowej przybliżyć istotę działalności harcerskiej, były więc piosenki i wspólne pląsy i zabawy. Następnie przejechaliśmy do Chwiramu tam zaprezentowaliśmy się gimnazjalistom. Niestety nie znaleźliśmy tam takiego zrozumienia. Jednakże harcerstwa ziarno zostało zasiane, co będzie dalej pokaże czas.

Ostatni dzień pobytu do południa miał miejsce bieg patrolowy, podczas którego co niektórzy pozamykali próby na kolejne stopnie harcerskie, zdobyli plakietki drużyny czy herb naszego miasta. Najwięcej emocji przeżywała piątka uczestników, która zamykała próbę harcerza, jej pomyślny wynik pozwolił dopuścić ich do przyrzeczenia harcerskiego. Wynik okazał się bardzo dobry a przyrzeczenie miało miejsce podczas powrotnej jazdy pociągiem. Co niewątpliwie było jedną z atrakcji zimowiska, z którego jak deklarowali uczestnicy wszyscy byli zadowoleni.

[Not a valid template]