W nocy z 7 na 8 lutego 2017 roku skoccy strażacy zostali zadysponowani przez Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Wągrowcu do pożaru śmieci na terenie jednego z punktów gastronomicznych w Skokach przy ulicy Poznańskiej. Druhowie z OSP Skoki do zdarzenia udali się dwoma zastępami GBA i GCBA. Po dojechaniu w miejsce wyznaczone przez dyżurnego SKKP pożar nie był zauważalny. Jednak czujność i dobra orientacja w terenie przybyłych strażaków skierowała ich uwagę na teren z drugiej strony obiektu. Tam okazało się, że faktycznie rozwija się pożar odgrodzonego pomieszczenia na kontenery ze śmieciami. Strażacy po dojściu do miejsca pożaru zabezpieczyli teren działań i podali skutecznie jeden prąd wody na palące się śmieci. W trakcie dogaszania dowódca podjął decyzję o rozcięciu kłódki i sprawdzeniu otaczających obiektów w celu wyeliminowania ewentualnych zarzewi ognia.

Dzięki szybkiej lokalizacji pożaru i trafnie podjętym decyzjom druhów udało zapobiec rozprzestrzenieniu się pożaru na przyległe budynki.

zdjęci i tekst: OSP Skoki