Poranek 3 lutego br. był bardzo niebezpieczny dla użytkowników dróg publicznych. Po porannej mżawce, która w połączeniu ze zmrożoną glebą stworzyła ślizgawkę na asfalcie oraz chodnikach kierowcy oraz piesi musieli szczególnie uważać na swoje bezpieczeństwo. Niestety, pechowo  tego dnia zakończyła się podróż dla kierowców pojazdów osobowych w miejscowości Skoki na ul. Rakojedzkiej. Kierowcy nie opanowali pojazdów i wypadli z drogi uderzając w ogrodzenia prywatnych posesji. Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Wągrowcu zadysponował do zdarzenia zastępy z JRG PSP z Wągrowca oraz z OSP Skoki. Przybyły na miejsce działań dowódca pierwszego zastępu straży pożarnej potwierdził udział w kolizji dwóch pojazdów, których podróżujący o własnych siłach opuścili auta. Pojazdy znajdowały się od siebie w odległości ok. 50 metrów. Działania JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzielaniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym do czasu przybycia zespołu ratownictwa medycznego. Niebezpieczeństwo na miejscu zdarzenia stwarzały skrzynka gazowa oraz energetyczna, które w momencie uderzenia zostały uszkodzone. W celu zabezpieczenia skrzynek dowódca polecił zadysponowanie na miejsce działań pogotowia gazowego i energetycznego. Po skończonych czynnościach dochodzeniowych przez Policję strażacy usunęli z powierzchni drogi części rozbitych pojazdów oraz zneutralizowali rozlane płyny eksploatacyjne.

zdjęcia: OSP Skoki
opracowanie: st. sekc. Piotr Kaczmarek
Oficer Prasowy KP PSP w Wągrowcu